Kino

"Rozstanie” w Bajce i ABC. Nie przegap

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 listopada 2011, 13:37

To jeden z ważniejszych filmów tego sezonu. Zbiera nagrody i pochwały widzów. 1 grudnia w ramach Klubu Filmowego MIŚ film Asghara Farhadiego. Kto przegapi, zobaczy film w sobotę w kinie ABC.

Rodzina z miejskiej klasy średniej. Nader i Simin (są małżeństwem od czternastu lat), mieszkają z jedenastoletnią córką Termeh w Teheranie. Para jest na krawędzi separacji. Simin pragnie wyjechać z kraju wraz z mężem i córką, gdyż nie chce aby Termeh dorastała wśród warunków panujących w Iranie. Jednakże Nader nie podziela zdania żony, ma również obawy, co do losu swojego ojca, chorującego na Alzheimera.

Żadne streszczenie nie oddaje prawdy o filmie. Może widzów zainteresuje uznanie krytyków: "Rozstanie” zdobyło w tym roku w Berlinie Złotego Niedźwiedzia, Nagrodę Jury Ekumenicznego, Srebrnego Niedźwiedzia dla najlepszych aktorów oraz na festiwalu w Erewaniu – Grand Prix.

Dla widzów, którzy znają "Co wiesz o Elly” - wcześniejszy film twórcy "Rozstania” decyzja o wybraniu się na seans nie będzie trudna.

1 grudnia w lubelskim kinie Bajka film jest o godz. 20.30. Wejściówki są po 12 zł, a karnet na kolejne cztery seanse Klubu Filmowego MIŚ - 28 zł

4 grudnia w lubelskim kinie na Czechowie w ramach DKF "16” film zobaczymy o godz. 18. Karnet weekendowy kosztuje 22 złote.

(agdy)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna