Kino

"Sól Ziemi" w Centrum Kultury

Dodano: 2 grudnia 2015, 20:47
Autor: Damian Drabik

"Sól Ziemi"
"Sól Ziemi"

W niedzielę, 6 grudnia, o godz. 19 w Centrum Kultury odbędzie się premierowa projekcja filmu dokumentalnego "Sól Ziemi" w reżyserii Wima Wendersa i Juliano Ribeiro Salgado.

"Sól Ziemi" to jeden z najgłośniejszych ubiegłorocznych filmów dokumentalnych. Swój najnowszy projekt ceniony reżyser Wim Wenders poświęcił życiu i twórczości brazylijskiego fotografa Sebastiao Salgado. Wraz z synem bohatera - Juliano, Wenders próbuje odkryć fenomen wybitnego fotografa, podążyć jego śladami i stworzyć poruszającą historię o świecie targanym dramatycznymi wydarzeniami.

Sebastiao Salgado w swojej twórczości starał się być świadkiem najtragiczniejszych światowych wydarzeń: wojen, konfliktów, klęsk głodu i przymusowych emigracji. - Sławę przyniosły mu cykle fotografii poświęcone kondycji człowieka, w których zajrzał do jądra ciemności ludzkości - piszą organizatorzy projekcji.

Film otrzymał nominację do Oscara 2015, w ubiegłym roku wyświetlany był także na festiwalu w Cannes, gdzie otrzymał wyróżnienie specjalne Nagrody Jury Ekumenicznego oraz nagrodę specjalną w ramach przeglądu Un Certain Regard. W tym roku otrzymał z kolei francuskiego Cezara za Najlepszy Film Dokumentalny. "Sól Ziemi" to prawdziwy fenomen nieustannie prezentowany na kolejnych światowych festiwalach filmowych.

Bilety w cenie 5/8 zł.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna