Kino

Splat!FilmFest: Uwaga! Drastyczne sceny

Dodano: 29 lipca 2015, 11:34

Za darmo, ale tylko dla widzów pełnoletnich – na Splat!FilmFest wejść będzie można tylko za okazaniem dowodu osobistego. Przegląd kultowego „krwawego” kina od poniedziałku do czwartku (3-6/08) na Wirydarzu Centrum Kultury.

 

Strach, obrzydzenie, przełamywanie tabu – zobaczymy filmy, w których przemoc jest środkiem artystycznego wyrazu. Szczególnie ciekawie zapowiada się ostatni seans. Projekcji filmu „Odgłosy” Dario Argento towarzyszyć będzie muzyka grana na żywo przez Małgorzatę Krasowską (altówka elektryczna, cymbałki, wokal) oraz „Trio Tajemnica Sekretu” w składzie: Liliana Żabińska (wokal, keyboard), Dominik Nastaj (perkusja) i Patryk Lenart (bas elektryczny).

Seanse (godz. 21.30) poprzedzi krótka prelekcja.

Program

3.08 / Nędzne Psy, reż. Sam Peckinpah

Opowieść o przemocy seksualnej, ksenofobii i zemście. Amerykańscy krytycy podejmowali próby wycofania filmu z kin, zarzucając reżyserowi gloryfikację przemocy.

 

4.08 / Diabeł, reż. Andrzej Żuławski

Świat przedstawiony przez obrazoburczego reżysera jest przesycony nieustannym niepokojem, duszną atmosferą, szaleństwem i zagrożeniem; pozbawiony wszelkich norm, wartości i nadziei.

 

5.08 / Ichi Zabójca, reż. Takashi Miike

gore, czarna komedia, akcja / Japonia / 2001

Film skrajnie brutalny i groteskowy, w którym reżyser przekracza wszelkie możliwe granice, od formalnych i estetycznych po etyczne.

 

6.08 / 21.30 Odgłosy, reż. Dario Argento

Jeden z najsłynniejszych włoskich horrorów. Ze względu na malarski sposób przedstawiania aktów przemocy, film przeraża i jednocześnie zachwyca, a jego reżyser nazywany jest „włoskim Hitchcockiem” oraz „Viscontim przemocy”.

 

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna