Kino

Spotkania z filmem w Centrum Spotkania Kultur

Dodano: 8 listopada 2016, 10:55
Autor: Damian Drabik

fot. kadr z filmu "Dzieciństwo wodza"<br />
fot. kadr z filmu "Dzieciństwo wodza"

"Dzieciństwo Wodza" i "Pod Opieką Wiecznego Słońca" to tytuły kolejnych filmów, które będzie można obejrzeć w ramach kinowego cyklu Centrum Spotkania Kultur. Bilety na weekendowe projekcje kosztują 10 zł.

W piątek, 11 listopada o godz. 18 wyświetlony zostanie film "Dzieciństwo Wodza" w reżyserii Brady'ego Corbeta. Film opowiada historię chłopca o imieniu Prescott. Ojciec dziecka bierze udział w pracach nad Traktatem Wersalskim. Matka jest sfrustrowaną kosmopolitką i jednocześnie konserwatywną protestantką. Uwagę poświęca chłopcu jedynie guwernantka. Nieprzeciętnie inteligentne dziecko zaczyna się w coraz bardziej radykalny sposób buntować. W dramacie obserwujemy narodziny tytułowego wodza.

W sobotę z kolei (godz. 18.30) zobaczymy nakręcony przez Witalija Manskiego film "Pod opieką wiecznego słońca". Jest to szokujący obraz indoktrynacji północnokoreańskiego społeczeństwa. Film pokazuje życie przeciętnej koreańskiej rodziny. W dniu urodzin Kim Ir-Sena ośmioletnia Zin-mi, podobnie jak setki innych dzieci, dołącza do Koreańskiej Unii Dzieci. Wraz z rodzicami jest częścią idealnego koreańskiego społeczeństwa, żyjącego w wiecznych promieniach słońca – symbolu „Wielkiego Przywódcy”.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna