Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kino

21 lutego 2017 r.
22:46

Studenckie Konfrontacje Filmowe 2017. Program

0 0 A A
3 marca 2017 19:30
"Ostatnie dni miasta"
"Ostatnie dni miasta"

Przegląd na który czekają kinomani. Od 3 do 27 marca w lubelskiej Chatce Żaka oglądamy ważne, filmowe nowości. W programie 13 tytułów

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To już 24 edycja imprezy, która jest okazją do zobaczenia w Lublinie ważnych filmów. Czasami ekran kina Studyjnego Akademickiego Centrum Chatki Żaka to jedyna okazją by zobaczyć coś z kina autorskiego, pokazywanego na festiwalach, ważnego.

W tym roku Piotr Kotowski, szef kina Studyjnego zaprasza na zestaw 13 tytułów. Pierwsza projekcja w piątek 3 marca, ostania w poniedziałek 27 marca. Wszystkie seanse w kinie przy ul. Radziszewskiego 16 będą się zaczynały o godz. 19.30.

W poniedziałek, 13 marca w programie film „Knives out” Przemysława Wojcieszka. Po projekcji będzie spotkanie z reżyserem.

Karnety są po 60 zł, bilety na seanse 12 i 10 zł. Przedsprzedaż karnetów od 2 marca.

Co zobaczymy

3 marca KLIENT reż. Asghar Farhadi, Iran/Francja 2016 (125 min)

Emad i jego żona Rana muszą wyprowadzić się z mieszkania, bo cały budynek grozi zawaleniem. Znajomy proponuje im okazyjne lokum, z którego poprzednia lokatorka nie zabrała jeszcze rzeczy. Zapomniał tylko dodać, że trudni się prostytucją. Nie trzeba długo czekać, by poukładane życie bohaterów runęło niczym domek z kart…

4 marca HONOROWY OBYWATEL reż. Gáston Duprat, Mariano Cohn, Argentyna/Hiszpania 2016 (118 min)

Daniel Mantovani to uznany pisarz, laureat Nagrody Nobla. Żyje na dobrowolnym wygnaniu, unikając publicznych wystąpień. Wyłania się z odosobnienia tylko raz: kiedy przyjmuje zaproszenie z rodzinnego miasteczka, gdzie ma odebrać tytuł honorowego obywatela. Nie wszystkich jego przyjazd cieszy. Wielu ma mu za złe sposób, w jaki uwiecznił obraz miasteczka w swoich książkach. I szykują mu zaskakujące przyjęcie…

5 marca 24 TYGODNIE reż. Anne Zochra Berrached, Niemcy 2016 (103 min)

Astrid jest showmanką uwielbianą przez widzów. Ma oddanego partnera, kilkuletnią córkę i jest w drugiej ciąży. Ale badania wykazują, że dziecko będzie miało chorobę Downa i ciężką wadę serca. W podobnych przypadkach w Niemczech dopuszczalna jest tzw. późna aborcja. Astrid staje przed trudnym dylematem: czy ma urodzić dziecko z góry skazane na cierpienie i krótkie życie?

6 marca OSTATNI BĘDĄ PIERWSZYMI reż. Bouli Lanners, Belgia/Francja 2016 (98 min)

Dwaj zawodowi łowcy nagród otrzymują zlecenie odzyskania telefonu komórkowego, który zawiera informacje kompromitujące jego wpływowego właściciela. Poszukiwania zaprowadzą ich do przedziwnego miasteczka i jego jeszcze dziwniejszych mieszkańców. Dodatkowo muszą pośpieszyć się z wykonaniem zadania, gdyż w telewizji zapowiedziano koniec świata…

10 marca KOMUNIA reż. Anna Zamecka, Polska 2016 (72 min)

Kiedy dorośli bawią się w dom, to dzieci muszą szybko dorosnąć. 14-letnia Ola zajmuje się domem, opiekuje ojcem i niepełnosprawnym bratem, oraz dba o relacje z mieszkającą osobno matką, ale przede wszystkim stara się na powrót złożyć rodzinę w całość.

11 marca ZWARIOWAĆ ZE SZCZĘŚCIA reż. Paolo Virzi, Włochy/Francja 2016 (116 min)

Beatrice jest gadatliwą manipulantką, pozującą na osobę obracającą się wśród wyższych sfer. Donatella to wrażliwa introwertyczka, która skrywa mroczną tajemnicę z przeszłości. Obie pacjentki „ośrodka terapeutycznego dla kobiet z problemami psychicznymi“ połączy wspólny cel: ucieczka z zakładu do świata „wolnych i zdrowych ludzi“.

12 marca FUKUSHIMA, MOJA MIŁOŚĆ reż. Doris Dörrie, Niemcy 2016 (108 min)

Maria trafia do Japonii, gdzie stara się pomagać mieszkańcom Fukushimy, dotkniętym trzema kataklizmami: trzęsieniem ziemi, tsunami i awarią elektrowni atomowej. Opiekuje się starszymi osobami mieszkającymi w schronisku. Jedna z jej podopiecznych uparła się na powrót do domu w „strefie zero“. Maria nieoczekiwanie chce jej w tym pomóc…

13 marca KNIVES OUT reż. Przemysław Wojcieszek, Polska 2016 (90 min)

Dawni przyjaciele z liceum spotykają się na daczy. Zdążyli się urządzić, porobili kariery. Czują, że należą do wybranego pokolenia. Przyszłość i ten kraj należą do nich. Patriotyczne uniesienie, podlewane alkoholem, budzi w nich uśpione, nacjonalistyczne demony. Bo Polak-patriota, żeby poczuć w sobie siłę, musi mieć wroga, któremu może pokazać swoją wyższość…

17 marca NAUCZYCIELKA reż. Jan Hřebejk, Czechy/Słowacja 2016 (102 min)

Przybycie nowej nauczycielki do szkoły w Bratysławie w 1983 roku, wywraca do góry nogami życie lokalnej społeczności. Maria od początku manipuluje uczniami i ich rodzicami. Po próbie samobójczej ucznia, dyrektor chce się pozbyć kłopotliwej nauczycielki. W tym celu rodzice muszą podpisać petycję. Problem w tym, że Maria ma wpływowe koneksje w partii komunistycznej…

18 marca PRAKTYKANT reż. Junfeng Boo, Singapur/Niemcy/Francja 2016 (115 min)

Aimar jest pracownikiem więzienia o zaostrzonym rygorze. Tymczasem na emeryturę przechodzi więzienny kat. Ktoś musi go zastąpić, a wybór pada właśnie na powszechnie lubianego Aimara…

19 marca AQUARIUS reż. Kleber Mendoça Filho, Brazylia/Francja 2016 (124 min)

W życie 70-letniej, mieszkającej od lat w tym samym mieszkaniu kobiety, brutalnie wdziera się deweloper, który chce wyburzyć cały mieszkalny segment. Lucie jest jedyną lokatorką, która idzie z nim na wojnę…

26 marca W SIECI reż. Kim Ki-duk, Korea Płd. 2016 (114 min)

Nam Chul-Woo jest rybakiem wiodącym proste życie na północnym brzegu rzeki, dzielącej obie Koree. Codziennie łowi w niej ryby, a straż graniczna wierzy, że nie przekroczy granicy na rzece. Pewnego dnia jego łódź dryfuje na południe. Zostaje zatrzymany przez południowokoreańską straż. Przesłuchujący oficer bierze go za szpiega. Dla nieszczęśnika zaczyna się gehenna, która zdaje się nie mieć końca…

27 marca OSTATNIE DNI MIASTA reż. Tamer El Said, Egipt/Anglia/ZEA 2016 (118 min)

Filmowy hołd dla Kairu, mozaikowy portret miejsca, gdzie ścierają się kultury, światopoglądy, racje, obyczaje. Dramat opowiada o rozterkach reżysera pracującego nad filmem. Khalidem targają wątpliwości, tęsknoty, marzenia i wspomnienia. A sam Kair wyrasta na pełnoprawnego bohatera filmu. Wśród gwarnych rozmów, rytuałów, dźwięków, zapachów i kolorów staje się centralnym punktem opowieści.

Pozostałe informacje

Jak się ubezpieczyć w podróży, aby nie dopłacać do opieki medycznej?

Jak się ubezpieczyć w podróży, aby nie dopłacać do opieki medycznej?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak zabezpieczyć się finansowo podczas podróży, aby uniknąć dodatkowych kosztów związanych z opieką medyczną? Co zrobić, aby wakacje były nie tylko niezapomniane, ale i bezpieczne? W tym artykule znajdziesz kluczowe informacje, jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie podróżne, aby cieszyć się spokojnym wypoczynkiem bez obaw o nieprzewidziane wydatki.

Nowoczesne oświetlenie zewnętrzne domu – postaw na design i funkcjonalność

Nowoczesne oświetlenie zewnętrzne domu – postaw na design i funkcjonalność

Od pewnego czasu zastanawiasz się nad nowym oświetleniem zewnętrznym swojego domu, jednak nie masz pewności, jakie lampy wybrać? Zależy Ci na tym, aby oświetlenie było zarazem designerskie i funkcjonalne? Koniecznie zapoznaj się z naszymi poradami!

Życie ma ostatnie słowo. Rozpoczyna się Triduum Paschalne
Dzień Wschodzi
film

Życie ma ostatnie słowo. Rozpoczyna się Triduum Paschalne

Rozpoczyna się Triduum Paschalne. To najważniejszy czas dla katolików w całym roku liturgicznym. - Śmierć i zmartwychwstanie dają nam szansę na nieskończoność, wieczność. To święta życia, chociaż wspominamy dramatyczne wydarzenia: pojmanie, więzienie, bicie, drogę krzyżową i wreszcie samo ukrzyżowanie.

Młodzi wyborcy zdecydują o wyniku wyborów. Kto jeszcze?
wybory 2024

Młodzi wyborcy zdecydują o wyniku wyborów. Kto jeszcze?

Wybory parlamentarne w ubiegłym roku pobiły frekwencyjny rekord- do urn poszło ponad 74 proc. wyborców. Z badania ekspertów uniwersytetu SWPS wynika, że w wyborach samorządowych to młodzi wyborcy będą mieli kluczowy wpływ na frekwencję i ich wynik.

Zrobił śmietnik z prywatnej działki. Nie uszło mu to na sucho

Zrobił śmietnik z prywatnej działki. Nie uszło mu to na sucho

Ktoś wysypał gruz i inne odpady na prywatnej działce w gminie Kraśnik. Sprawcę złapały kamery monitoringu.

Żurek i sałatka jarzynowa w Kuchni Brata Alberta. "Potrzebujących przybywa"
Zdjęcia
galeria

Żurek i sałatka jarzynowa w Kuchni Brata Alberta. "Potrzebujących przybywa"

Pół tysiąca podopiecznych Lubelskiego Bractwa Miłosierdzia imienia Świętego Brata Alberta spotkało się w środę na świątecznym śniadaniu. Na stole królował żurek, biała kiełbasa, sałatka jarzynowa oraz jajka z sosem tatarskim.

Natychmiastowe odwołanie generała Gromadzińskiego. Służby go prześwietlają

Natychmiastowe odwołanie generała Gromadzińskiego. Służby go prześwietlają

Generał Jarosław Gromadziński, pierwszy polski dowódca Eurokorpusu w trybie natychmiastowym został odwołany ze stanowiska. Służba Kontrwywiadu Wojskowego wszczęła wobec niego postępowanie kontrolne.

PZL Leonardo Avia i Bogdanka Arka z porażkami na koniec rundy zasadniczej

PZL Leonardo Avia i Bogdanka Arka z porażkami na koniec rundy zasadniczej

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego Bogdanka Arka Chełm i PZL Leonardo Avia Świdnik zgodnie przegrały swoje mecze.

Do srebra jeszcze daleko, nieudany występ MKS FunFloor Lublin w Kobierzycach

Do srebra jeszcze daleko, nieudany występ MKS FunFloor Lublin w Kobierzycach

Nie tak środowe spotkanie z KPR Gminy Kobierzyce wyobrażali sobie kibice z Lublina. MKS FunFoor miał zrobić kolejny krok w stronę srebrnego medalu, a tymczasem przegrał wysoko 21:29. Efekt? Przewaga drużyny trener Edyty Majdzińskiej nad rywalkami zmalała już tylko do dwóch punktów.

Świdnicki Ośrodek Interwencji Kryzysowej już po przebudowie

Świdnicki Ośrodek Interwencji Kryzysowej już po przebudowie

Trzy instytucje, które znajdowały się w jednym budynku przy ul. Kolejowej 5 zostały ponownie otwarte. Przebudowa i modernizacja kosztowały ponad 4 mln złotych.

Nowoczesne podejścia do organizacji eventów

Nowoczesne podejścia do organizacji eventów

Innowacyjne podejścia i nowoczesne technologie przekształcają tradycyjne przyjęcia w wydarzenia, które zapadają głęboko w pamięć. Te zmiany wprowadzają nowy wymiar interaktywności i personalizacji, czyniąc każde spotkanie niepowtarzalnym i bardziej angażującym.

Z dala od miejskiego zgiełku. Dlaczego coraz więcej osób wybiera wypoczynek w górach?

Z dala od miejskiego zgiełku. Dlaczego coraz więcej osób wybiera wypoczynek w górach?

Coraz więcej z nas szuka sposobów na odzyskanie wewnętrznego spokoju i regenerację sił. Wypoczynek w górach wyłania się jako jedna z najbardziej atrakcyjnych opcji, oferując nie tylko ucieczkę od miejskiego zgiełku, ale także bliskość z naturą. Są to nieocenione korzyści dla naszego zdrowia i samopoczucia!

Warszawa dla smakoszy. Nietypowe doświadczenia kulinarne, których nie można przegapić!

Warszawa dla smakoszy. Nietypowe doświadczenia kulinarne, których nie można przegapić!

Warszawa to miejsce, gdzie każdy smakosz odnajdzie coś dla siebie. W tym zabytkowym, a zarazem nowoczesnym mieście, tradycja łączy się z innowacją, tworząc niepowtarzalną mozaikę kulinarnych doświadczeń. Warszawa zaprasza do odkrycia swojej bogatej oferty restauracyjnej, gdzie można nie tylko posmakować lokalnych specjałów, ale i zanurzyć się w niezapomniane doświadczenia kulinarne.

W jednej chwili został miliarderem

W jednej chwili został miliarderem

W Stanach Zjednoczonych w loterii Mega Millions padła wygrana w kwocie przekraczającej miliard dolarów. Zwycięski los został zakupiony w stanie New Jersey.

Rektorskie berło w tym samych rękach profesora Nitychoruka

Rektorskie berło w tym samych rękach profesora Nitychoruka

Profesor Jerzy Nitychoruk nadal będzie rektorem Akademii Bialskiej. W wyborach nie miał kontrkandydatów.

Kalendarz
marzec 2024
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Co Gdzie Kiedy - aplikacja mobilna
Wkrótce
Najbliższe wydarzenia