Kino

Sylwester w kinie Bajka

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 grudnia 2011, 15:10

Już można rezerwować miejsca i kupować karnety na sylwestrową zabawę dla kinomanów. W programie projekcje dwóch filmów fabularnych, kilku krótkometrażowych oraz konkursy i atrakcje. Ma być wesoło.

30 grudnia wchodzi na ekrany nowa polska komedia. Zobaczą ją uczestnicy filmowej imprezy sylwestrowej w lubelskim kinie. W filmie „Pokaż kotku, co masz w środku”, Sławomir Kryński („To nie tak jak myślisz, kotku”, „Listy miłosne”, „Dziecko szczęścia”) sięga po temat kłamstwa i niewierności w relacjach damsko-męskich. Jak zapewniają producenci obrazu - w lekki i bezpretensjonalny sposób bawi się naszą skłonnością do oszukiwania.

W obsadzie: Jacek Forusiński, Krzysztof Stelmaszyk, Marian Dziędziel, Grażyna Szapołowska, Jan Frycz i inni.

W programie noworocznej zabawy jest też pokazywany premierowo melodramat „Jeden dzień”. To najnowszy film Lone Scherfig („Była sobie dziewczyna”, „Wilbur chce się zabić”, „Włoski dla początkujących”).

Emma (Anne Hathaway) i Dexter (Jim Sturgess) spotykają się po raz pierwszy w noc ukończenia szkoły - 15 lipca 1988 r. Ona jest dziewczyną z klasy robotniczej, ma ambicje, marzy o uczynieniu świata lepszym. On jest bogatym uwodzicielem, który pragnie, by świat układał się układał tak, jak on tego pragnie. Postanawiają spotykać się ze sobą każdego roku, 15 lipca. Przez następne dwadzieścia lat. Opowiadają sobie wtedy o swych miłościach, złamanych sercach, sukcesach, ziszczonych nadziejach i niespełnionych marzeniach...

Oprócz tych tytułów w nocy z 2011 na 2012 rok uczestnicy zobaczą stare kroniki filmowe i fragmenty dawnych komedii oraz 15-minutowy film fabularny „Wszystko”. To pierwszy film w Polsce, który powstał za pieniądze internautów. Jego reżyserem jest Artur Wyrzykowski a w obsadzie: Marta Żmuda -Trzebiatowska i Antoni Pawlicki.

„Wszystko” to komedia o miłości 17-latka, który spędza dni na myśleniu o swojej sąsiadce Monice. Chłopak postanawia zrobić tytułowe „wszystko”, żeby Monika nim się zainteresowała i zerwała ze swoim obecnym chłopakiem.

Reżyser zebrał środki potrzebne do realizacji poprzez stronę wszystko.net

Początek wieczoru o godz. 20.30. Karnety kosztują 70 złotych.

agdy

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna