Kino

Szekspir w Multikinie. Retransmisja "Komedii omyłek"

Autor: Damian Drabik

"Komedia omyłek"
"Komedia omyłek"

20 października w Multikinie (Al. Spółdzielczości Pracy 36) będzie można zobaczyć zrealizowaną w londyńskim The Globe retransmisję spektaklu „Komedia omyłek” Williama Szekspira.

„Komedia omyłek” Szekspira powstała w oparciu o dzieła rzymskiego komediopisarza Plauta. To od niego brytyjski dramaturg zaczerpnął słynny wątek bliźniaków, które ciągle ze sobą mylono. W historii Szekspira bliźniacy Antyfolusowie rozdzieleni katastrofą okrętu spotykają się po latach w Efezie z inną parą podobnych braci – służących Dormiów. W rezultacie dochodzi do serii nieporozumień prowadzących do chaosu.

Choć to jedna z pierwszych komedii Szekspira, stanowi dowód jego mistrzowskiego wyczucia teatru. Jest klasycznym przykładem komizmu nieporozumień, wynikających z brania kogoś za kogoś innego – twierdzą organizatorzy. 

Sztukę w reżyserii Brytyjki Blanche McIntyre zobaczymy na ekranie Multikina w ramach cyklu „Globe On Screen”, który prezentuje zarejestrowane z udziałem publiczności inscenizacje dzieł Szekspira w jakości HD & DD Surround. To znakomita okazja, by zobaczyć, jak mogłyby wyglądać prapremiery sztuk na przełomie XVI i XVII stulecia. Artyści bowiem rekonstruują elżbietańską tradycję, grając pod gołym niebem.

Czas trwania: 150 minut

Bilety 25-35 zł.

Czytaj więcej o: Multikino
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna