Kino

"Szorty”, polityka i ludzie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 czerwca 2011, 22:17
Autor: (agdy)

W czwartek (16.06) Futures Shorts One. W niedzielę i poniedziałek (13-13.06) Europejski Festiwal Fabuły, Dokumentu i Reklamy, a w poniedziałek Refugee Review. W sumie kilkadziesiąt tytułów!

W czwartek (16.06) Kinoteatr Projekt zaprasza na czerwcowe wydanie Future Shorts. O godz. 18 w Warsztatach Kultury (ul. Popiełuszki 5) zobaczymy najlepsze filmy krótkometrażowe ze świata. Zobaczymy na przykład, jakimi obrazami zilustrowali swoje dźwięki Togny ("Big Day”, reż. Emil Trier) i Trentemoller ("Heartwork”, reż. Nils Strüven). Znajdą się i perełki dla fanów animacji: opowieść o chłopcu uczącym się gry na pianinie ("The External Word”, reż. David O'Reilly) i historia syntetycznie wyhodowanego bohatera ("Bruce”, reż. Tom Judd). Bilety są po 6 i 8 zł.

• Dwa dni z Euroshorts – Europejskim Festiwalem Fabuły, Dokumentu i Reklamy to już jedenasta edycja tego festiwalu w Lublinie. W programie tegorocznego Euroshorts są wielkie hity i filmy znanych twórców, są prace debiutantów i studentów szkół filmowych. Łącznie 18 krótkich filmów z całego świata, zgłoszonych w 4 kategoriach. Bardzo bogate są sekcje: fabularna i animacji. Krótki film to zawsze świetna okazja do zabawy z formą i wygłoszenia świeżego komentarza do rzeczywistości.

Niedzielny pokaz będzie trwał 120 minut, poniedziałkowy 143 minuty. Oba zestawy zaczynają się o godz. 18.00 w Warsztatach Kultury (ul. Popiełuszki 5). Bilety są po 6 i 8 złotych na każdy dzień pokazów. Karnety na dwa dni są po 10 zł.

• Bez biletów można w poniedziałek (20 czerwca) oglądać filmy tworzące przegląd o tematyce uchodźczej – Refugee Review. Organizuje go Polska Akcja Humanitarna z okazji obchodzonego tego dnia Światowego Dnia Uchodźcy. Projekcje zaczynają się o godz. 16 w lubelskiej Kawiarnio-Księgarni "Spółdzielnia” (ul. Peowiaków 11).

Na godz. 18.30, w przerwie między filmami, zaplanowano debatę o sytuacji w Afganistanie – tym obecnym i sprzed ingerencji Zachodu o szansach Afgańczyków w zetknięciu z procedurami imigracyjnymi w Europie, opowiedzą Olga Mielnikiewicz, Zubair Reza oraz Monika Gwiazda. Debatę poprowadzi Kinga Rodkiewicz.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna