Kino

T-Mobile Nowe Horyzonty w Centrum Kultury

Dodano: 21 grudnia 2015, 10:03
Autor: Damian Drabik

fot. plakat filmu "Widzę, widzę"
fot. plakat filmu "Widzę, widzę"

W styczniu w Centrum Kultury odbędzie się przegląd najważniejszych filmów zaprezentowanych na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym T-Mobile Nowe Horyzonty 2015. Cykl potrwa od 8 do 14 stycznia. Każdego dnia zobaczymy dwie produkcje.

T-Mobile Nowe Horyzonty to jeden z najważniejszych organizowanych w Polsce festiwali filmowych. Każdego roku pod koniec lipca we Wrocławiu prezentowane są starannie wyselekcjonowane produkcje artystyczne i niekonwencjonalne, skierowane do wymagającego widza.

Już od kilku lat organizowane jest specjalne festiwalowe tournée prezentujące najciekawsze i nagrodzone w konkursach filmy. W styczniu wybrane produkcje zobaczymy w kinach w 35 miastach Polski, w tym w lubelskim Centrum Kultury. Następnie filmy zostaną wydane na DVD. - To reprezentacja tego, co w repertuarze wrocławskiego festiwalu najlepsze - filmy niebanalne i odważne, które operując odkrywczym językiem opowiadają o problemach współczesności i prowokują do rozmowy o kondycji człowieka, a także przywracają kinu wymiar sztuki – twierdzą organizatorzy.

W ramach przeglądu zobaczymy takie filmy, jak „Lucyfer”, zwycięzca 15. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty, wielopokoleniową historię „Epokowy projekt”, niezwykłą, podzieloną na trzy części „Tysiąc i jedną noc”, film „Pasolini” w reżyserii kontrowersyjnego Abla Ferrary oraz przerażający „Widzę, widzę”.

Bilety na poszczególne seanse kosztują 10 zł, natomiast karnet na 7 projekcji jest do nabycia w cenie 50 zł. Zobaczymy dwa filmy dziennie o godz. 18 i 20.

Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (22 grudnia 2015 o 12:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Polecam film Ferrary. Jego twórczość to od zawsze góry i doliny, może nie jest to poziom genialnego "Uzależnienia" z 1995, które do dziś jest w mojej filmowej topce, ale jednak to wciąż ten lepszy Ferrara. Fajnie, że tmobile i gutekfilm już od tylu lat decydują się na organizację festiwalu promującego kino niezależne. Gdyby nie oni, to już w ogóle nie dałoby rady na dużym ekranie obejrzeć czegokolwiek, od komiksów marvela i komedii romantycznych.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna