Kino

"The Doors - historia nieopowiedziana" na festiwalu filmowym Dwa Brzegi

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 czerwca 2010, 18:32
Autor: (pab)

Filip Bajon, Krzysztof Zanussi, Jan Hrebejk czy Jerzy Stuhr. To tylko kilku twórców kina, których będzie można spotkać podczas 4. Festiwalu i Filmu Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym.

Jedną z perełek festiwalu będzie premierowa projekcja filmu "When you're Strange. A film about The Doors" w reżyserii Toma DiCillo. Film będzie miał na festiwalu swoją polską premierę.

W dokumencie użyto materiał filmowy nagrany od pierwszych lat działalności zespołu – na korytarzach Szkoły Filmowej UCLA – aż po tragiczną śmierć Jima Morrisona w Paryżu. DiCillo zestawia to z ogromną ilością nieopublikowanych jeszcze zdjęć ze studiów nagraniowych, ze scen i zza kulis oraz, co stanowić będzie nie lada gratkę dla fanów The Doors, z krótkometrażowym filmem samego Morrisona Highway.

Tradycją festiwali Dwa Brzegi jest cykl pt. I Bóg stworzył aktora. W tym roku zostanie zaprezentowana kolejną złożona osobowość – Jerzego Stuhra. Oprócz najciekawszych kreacji filmowych tego znakomitego aktora na Dwóch Brzegach będzie jedyna już szansa, by zobaczyć monodram "Kontrabasista" w jego wykonaniu.

Szczegóły programu, opis filmów i wydarzeń, jakie zobaczymy na tegorocznym festiwalu Dwa Brzegi na MM Puławy:
4. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym i Janowcu (program, filmy, spotkania)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna