Kino

W Art Studio: Filmowe szorty

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 czerwca 2010, 19:27

Krótkometrażówki z takich państw jak RPA, Chiny i Nowa Zelandia będzie można obejrzeć w sobotę (12.06) w Art Studio w Chatce Żaka.

To będzie najnowsza odsłona cyklu "Future Shorts”. Ma ona tytuł "Colours”.

Na seansie poznacie marzenia dziewczynki z RPA w "Father Christmas Doesn't Come Here” (reż. Bheki Sibiya) i trudny los sudańskich dzieci w animowanym "Slaves” (reż. David Aronowitsch, Hanna Heilborn).

Zobaczycie, jak chińska czternastolatka ("Daughters”, reż. Chloé Zhao) i maoryscy żołnierze ("Sons of Tu”, reż. Taika Waititi) radzą sobie z przeciwnościami losu.

Pokibicujecie młodemu Hiszpanowi, który musi stawić czoła klasowemu osiłkowi ("The One in Charge”, reż. Sergio Barrejón) i sprawdzicie, co tym razem przygotował niekonwencjonalny Francuz Mr. Oizo we współpracy z Pharrellem Williamsem ("Where's the Money George?”).

A na finał zobaczycie, jak postacie ze starych gier komputerowych w wideoklipie do piosenki "Pixels” grupy Naive New Beaters opanowują Nowy Jork oraz resztę świata.

Pokaz odbędzie się w Art Studio w ACK UMCS "Chatka Żaka”.

Start o godz. 18.

Bilety po 8 i 6 zł. Adres: Lublin, ul. Radziszewskiego 16.

Program

Father Christmas Doesn't Come Here
Reż. Bheki Sibiya / RPA / 2009 / 14'
Naiwna młoda dziewczyna z niską samooceną chiałaby być tak piękna jak jej matka. Postanawia napisać do Świętego Mikołaja list z prośbą o długie, proste włosy. Pewien cyniczny mężczyzna sprawi jednak, że jej marzenie niemal legnie w gruzach. Brutalna konfrontacja z rzeczywistością doprowadzi bohaterkę do ostateczności...

Daughters
Reż. Chloé Zhao / Chiny / 2009 / 10'
Maple – spokojna czternastolatka mieszkająca na chińskiej wsi – zostaje przymuszona do małżeństwa. Dziewczynka postanawia podjąć ryzykowną próbę wyzwolenia się...
Chloé Zhao urodziła się w Pekinie, ale w dzieciństwie przeprowadziła się do Anglii, gdzie po raz pierwszy zainteresowała się filmem. Jest zafascynowaną multikulturalizmem; jej filmy wyrażają ciekawość i chęć poznawania świata... "Daughters” pokazywano m.in. na festiwalach w Clermont-Ferrand, Newport Beach, i San Francisco.

Pixels
Reż. Patrick Jean / USA / 2010 / 2'30”
Rozpikselizowane ikony ze staromodnych gier komputerowych przejmują Nowy Jork (oraz resztę świata) w tym teledysku dla francuskiej grupy techno Naive New Beaters.
"Pixels” to produkcja zespołu One More Production, odpowiedzialnego m.in. za wideoklipy dla Mew i Moby'ego.

Where's the Money, George?
Reż. Mr. Oizo / Francja / 2010 / 2'30”
Francuski muzyk i producent filmowy Mr. Oizo prezentuje najnowszy krótki metraż z udziałem Pharrella Williamsa i znanej z reklam Levi'sa postaci Flat Erica.

The One in Charge
Reż. Sergio Barrejón / Hiszpania / 2008 / 9'
Martin pod nieobecność nauczyciela zostaje opiekunem swojej klasy. Jego zadaniem jest zapisywanie na tablicy nazwisk osób, które rozmawiają. Łatwe zadanie... Dopóki nie odezwie się klasowy osiłek. Film nominowany do nagrody Goya 2009, nagrodzony na Montpellier Mediterranean Film Festival 2008.
Sergio Barrejón to nagradzany scenarzysta pracujący dla hiszpańskiej telewizji.

Sons of Tu
Reż. Taika Waititi / Nowa Zelandia / 2006 / 17'
Oddział maoryskich żołnierzy w czasach II wojny światowej umila sobie czas oczekiwania na zbliżającą się bitwę... Nawet na wojnie chłopcy pozostają chłopcami. Film nagradzany na festiwalach w Berlinie, Indianapolis, Palm Springs oraz na Festiwalu Sundance.
Taika Waititi to nowozelandzki aktor i reżyser, autor pełnometrażowej komedii "Orzeł kontra rekin” (2007).

Slaves
Reż. David Aronowitsch, Hanna Heilborn / Szwecja / 2008 / 15'
Animowany dokument o dwójce sudańskich dzieci, które zostają porwane i wykorzystane jako niewolnicy. Film, który przełamuje stereotyp animacji jako miejsca tylko na fikcyjne opowieści dla dzieci. Oparty na wywiadzie przeprowadzonym w 2003 roku, jest drugim z cyklu animowanych dokumentów Davida Aronowitscha i Hanny Heilborn o dzieciach postawionych w trudnych sytuacjach. "Slaves” zdobył nagrody na festiwalach w Berlinie, Nashville i Annecy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna