Kino

W Art Studio: Lubelska edycja Euroshorts 2009

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 czerwca 2010, 11:05

Znakomite filmy krótkometrażowe z całego świata będzie można oglądać w poniedziałek i wtorek (21–22.06) w Art Studio w Lublinie.

Kinoteatr "Projekt” zaprasza na dziewiątą lubelską edycję Europejskiego Festiwalu Fabuły, Dokumentu i Reklamy "Euroshorts”. Jest on najstarszym i najciekawszym festiwalem kina niezależnego w Polsce.

Euroshorts jest organizowany w Warszawie przez Fundację Młodego Kina. Warszawska edycja, odbywająca się w listopadzie, rozpoczyna prawie roczny cykl festiwalowy w kilkunastu miastach w Polsce, który kończy się w czerwcu.

W poniedziałek i wtorek w Art Studio będzie można zobaczyć wiele świetnych filmów fabularnych, animacji i dokumentów, a także wybór najciekawszych reklam telewizyjnych i kinowych, wybranych przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku do swojej kolekcji.

Jak mówi Andrzej Mathiasz z Kinoteatru "Projekt”, niewiele spośród filmów prezentowanych na Euroshorts można zobaczyć gdziekolwiek indziej poza festiwalem. Dwudniowy pokaz będzie więc doskonałą okazją dla lublinian do zobaczenia, co dzieje się w światowym i rodzimym kinie autorskim, oraz sprawdzenia, jakie trendy panują w filmie reklamowym, tym z górnej półki.

Seanse zaczynają się o godz. 18. Adres: ul. Radziszewskiego 16. Karnet kosztuje 12 zł, bilet na jeden dzień – 7 zł. Do nabycia w kasie Centrum Kultury (ul. Narutowicza 32) w godz. 11.30–15.30 i w Chatce Żaka na godzinę przed seansem.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna