Kino

W sobotę w Bajce: "Rewers” dla niewidomych

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 lutego 2012, 20:09
Autor: (aa)

Rewers
Rewers

Około 300 niewidomych osób będzie mogło posłuchać filmu "Rewers”. W najbliższą sobotę (25 lutego) o godz. 10.30 będzie specjalny pokaz w kinie Bajka. Seans będzie bezpłatny.

– Podczas pokazu zostanie wykorzystana technika audiodeskrypcji – wyjaśnia Paweł Romański z Fundacji 5 Pora Roku, która organizuje "Kino dla niewidomych”. – Jest ona znana od wielu lat na świecie, w Polsce od kilku. W Lublinie wykorzystywano ją już w przypadku wystaw.

Podczas sobotniego pokazu na sali kinowej będzie lektor. – Będzie miał przygotowany skrypt i w przerwie między dialogami aktorów, którzy występują w filmie będzie opisywał, co widać na ekranie – tłumaczy Romański. – Widzowie otrzymają słuchawki, w których będą słyszeć te opisy.

Pierwszy pokaz będzie za darmo. Dystrybutor filmu zrezygnował, bowiem z opłaty za jego udostępnienie. – Również kino zadeklarowało, że takich opłat nie będzie pobierać – tłumaczy przedstawiciel fundacji.

Impreza ma odbywać się cyklicznie, raz w miesiącu, w ostatnią sobotę. Po pierwszym pokazie organizatorzy zapytają jego uczestników, jaki film chcą oglądać następnym razem. Będą mogli wybierać spośród 30 filmów.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna