Kino

Warsztaty Kultury: "Agora" w Miasto Movie

Dodano: 17 września 2016, 09:37
Autor: Damian Drabik

fot. materiały promocyjne
fot. materiały promocyjne

W środę, 21 września o godz. 19 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) odbędzie się projekcja filmu Alejandro Amenebara - "Agora". Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu "Miasto movie".

Aleksandria, początek V wieku naszej ery. Rozwija się chrześcijaństwo. Davus to niewolnik zakochany w swej pięknej pani – wybitnej filozofce i astronomce Hypatii. Podczas gdy Hypatia ze wszystkich sił stara się uratować od zapomnienia wiedzę i mądrość starożytnego świata przed narastającym fundamentalizmem religijnym, Davus jest rozdarty pomiędzy miłością a nową religią, która obiecuje wolność. W dodatku, o względy Hypatii ubiega się należący do elity miasta Orestes.

- Alejandro Amenabar to dziś jeden z najbardziej cenionych filmowców z Ameryki Południowej. Chilijczyk najpierw zadziwił świat swoim przewrotnym obrazem "Otwórz oczy", potem przestraszył brawurowo zrealizowanym, stylowym horrorem "Inni" – ze świetna kreacją Nicole Kidman, by wreszcie wzruszyć wszystkich kameralnym arcydziełem "W stronę morza". Po tak różnorodnym artyście można było oczekiwać podejmowania tematów trudnych i nieoczywistych. Jednym z takich tematów jest właśnie film "Agora" - zachęcają organizatorzy.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna