Kino

Weekend w kinie Centrum Kultury. Program seansów

Dodano: 4 stycznia 2017, 08:17
Autor: Damian Drabik

fot. kadr z filmu "Lion"
fot. kadr z filmu "Lion"

Otworzone pod koniec ubiegłego roku kino w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) zaprasza na weekendowe seanse. Będzie można zobaczyć filmy: "Paterson", "Gimme Danger" i "Lion. Droga do domu".

W piątek, 6 stycznia o godz. 19, będzie miała miejsce projekcja najnowszego filmu Jima Jarmusha - "Paterson". Bohaterem jest zadowolonym z życia kierowcą miejskiego autobusu. Kocha swoją pełną szalonych pomysłów żonę, która każdego dnia tworzy nowy plan na przyszłość. W wolnych chwilach pisze wiersze i spotyka się z grupą zaprzyjaźnionych ekscentryków.

Na sobotę przygotowano dwa seanse. O godz. 18 wyświetlony zostanie film dokumentalny "Gimme Danger", będący hołdem złożonym legendarnej grupie The Stooges i jej liderowi - Iggy’emu Popowi. Motywem przewodnim filmu jest poszukiwanie wolności i twórczej niezależności.

Z kolei o godz. 20 zaprezentowany zostanie nominowany do Złotego Globa dramat "Lion. Droga do domu". Pięcioletni chłopiec gubi się na ulicach Kalkuty, tysiące kilometrów od domu. Napotkanym ludziom nie jest w stanie powiedzieć wiele o sobie. Nie zna swojego nazwiska ani adresu. W najmniej oczekiwanym momencie jego los odmienia para Australijczyków. 25 lat później, jako dojrzały mężczyzna, wyrusza na poszukiwanie utraconego domu i rodziny.

W niedzielę ponownie zostaną wyświetlone filmy Jima Jarmuscha. O godz. 18 - "Paterson", z kolei o 20.10 - "Gimme Danger". 

Bilety na poszczególne seanse kosztują 8 i 10 zł.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna