Kino

Wielki pokaz szortów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 września 2008, 09:59

Krótkie fabuły, animacje i wideoklipy, głównie produkcje europejskie, ale także azjatyckie oraz północno- i południowoamerykańskie

zostaną zaprezentowane na wrześniowym wydaniu "Future Shorts” w Lublinie.

W czwartek w lubelskim Centrum Kultury będzie można zobaczyć 15 filmów - od dwuminutowych do dziesięciominutowego. Będą debiuty reżyserskie i kolejne dzieła cenionych twórców. Będą obrazy komediowe i kryminalne, realistyczne i science fiction. Nie zabraknie dzieł eksperymentalnych.

Wiele z szortów składających się na pierwszy powakacyjny przegląd "Future Shorts” było prezentowanych i nagradzanych na prestiżowych festiwalach filmowych.

Brazylijski film "In the Bar”, pokazujący kontrowersje między sprzedawcami a klientami, powodowane przez prawo zmuszające producentów papierosów do drukowania informacji na opakowaniach w celu powstrzymania nałogu, zdobył nagrodę dla najlepszej aktorki na Cine Ceará National Cinema Festival 2003 w Fortalezie.

Niemiecki obraz "Inside”, ujawniający co i jak widzi bohaterka w momencie egzystencjalnego zwątpienia, został uhonorowany German Camera Award w 2005 roku. Francuski szort "The Dance Lesson”, dedykowany wszystkim, którzy chcą zrobić na innych wrażenie rewolucyjnym tańcem, dostał w ubiegłym roku wyróżnienie na Festival International du Court Métrage w Clermont-Ferrand.

Ale nie tylko te filmy są godne uwagi. Niesamowitych wrażeń dostarczy widzom brytyjsko-serbska produkcja "Suba”. Akcja tej animacji rozgrywa się w środku dżungli, gdzie rywalizujące ze sobą plemiona przygotowują do nadchodzącego pojedynku dwa gigantyczne roboty. Gdy dochodzi do spotkania tytanów, rezultat jest zupełnie nieoczekiwany.

Film "Ten Thousand Pictures of You”, oparty na prostym pomyśle animowanych fotografii, jest historią nieszczęśliwego romansu nieśmiałej fotografki z filmowym gwiazdorem.

Setnie będzie się można ubawić oglądając obraz "This Is Me”. To połączenie filmu aktorskiego i animacji jest komiczną opowieścią o tym, jak kobieta używa życia, kiedy jej mąż leży pogrążony w śpiączce.

I jeszcze jedna pozycja obowiązkowa - "Pound” Evana Bernarda, twórcy klipów dla Moby'ego oraz zespołów Slayer, Green Day, Basement Jaxx i Beastie Boys. Ta zabawna dwuminutówka pokazuje spotkanie dwóch kumpli na ulicy. Większość jej czasu wypełniają skomplikowane powitanie i pożegnanie za pomocą mowy ciała.

Początek przeglądu o godz. 18. Bilety - po 5 i 7 zł - do kupienia w kasie Centrum Kultury. Adres: ul. Peowiaków 12.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna