Kino

Wstrząsająca historia Jonathana Caouette

  Edytuj ten wpis

"Tarnation”, nowatorski film na temat życia dysfunkcyjnej rodziny, zostanie pokazany w piątek (9.10) w lubelskim klubie Tektura.

"Tarnation” to niezwykły autobiograficzny debiut filmowy Jonathana Caouette z 2004 roku. Akcja rozpoczyna się w roku 2003, gdy mieszkający w nowym Jorku Caouette dowiaduje się, że jego matka w ich rodzinnym domu w Teksasie przedawkowała lit.

Caouette decyduje się na powrót w rodzime strony, by się nią opiekować i tym samym zmierzyć się z duchami przeszłości. Przeszłości pełnej chorób psychicznych, zaniedbań i maltretowania.

Dzięki materiałom archiwalnym – zdjęciom, fragmentom filmów zarejestrowanych kamerą Super-8, wiadomościom nagranym na automatycznej sekretarce, wideo-dziennikom – gromadzonym przez chłopaka od 11 roku życia, obserwujemy jego dorastanie, próby ucieczki z rodzinnego piekła w teatr muzyczny i horrory klasy B, a także proces formowania się jego tożsamości przez popkulturę.

Po przenosinach w wieku dwudziestu paru lat do Nowego Jorku i odnalezieniu spokoju przy boku oddanego partnera, Caouette odkrywa, że nie dane mu jest zerwanie więzów rodzinnych. Na nowo zaczyna budować związek z negatywną bohaterką swojego burzliwego dzieciństwa – swoją własną matką, Renee.

Na pokaz w Przestrzeni Działań Twórczych "Tektura” zaprasza Grupa LGBT Lublin. Piątkowy seans zacznie się o godz. 20. Wstęp wolny. Adres: ul. Wieniawska 15A.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna