Kino

Wymknij się na „Wymyk” w Bajce

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 listopada 2011, 12:04
Autor: agdy

Od piątku, 18.11, na ekranie lubelskiej „Bajki” film, przed którym klęczą recenzenci. I chwalą i chwalą. Warto sprawdzić czy kreacja Roberta Więckiewicza faktycznie aż tak porusza.

– Zainteresowało mnie dotknięcie elementarnego tematu, jakim jest tchórzostwo i związane z nim poczucie winy. Zawsze staram się pokazać ludzi na ekranie, jako postacie złożone, niejednoznaczne. Interesują mnie ich postawy wobec sytuacji ekstremalnych. Bo czasem zdarza się, że kiedy nieoczekiwanie sytuacja ich zaskakuje, reagują wbrew deklarowanym poglądom i przyzwyczajeniom – mówi o swoim filmie Greg Zglinski, reżyser „Wymyku”.

Wchodzący na ekran film to historia dwóch braci - Alfreda i Jerzego - którzy w trakcie podróży kolejką podmiejską są świadkami brutalnej napaści na młodą dziewczynę. Jerzy bez namysłu staje w obronie kobiety, natomiast Alfred zawodzi - bojąc się o własną skórę reaguje poniewczasie i staje się biernym świadkiem tragedii.

Recenzenci już uznali „Wymyk” za najważniejszy polski film tego roku, a kreację Więckiewicza, którego przed chwilą oglądaliśmy w najnowszym filmie Koterskiego „Baby są jakieś inne” – za najważniejszą w jego karierze aktorskiej.

W Lublinie przy ul. Radziszewskiego film będzie można oglądać przez najbliższe dwa tygodnie.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna