Kino

Wystawa na ekranie: Henri Matisse

Dodano: 13 stycznia 2016, 21:07
Autor: Damian Drabik

fot. materiały organizatora
fot. materiały organizatora

Lubelskie Multikino zaprasza na kolejny film w ramach cyklu poświęconego twórczości najwybitniejszych malarzy „Wystawa na ekranie”. W poniedziałek, 18 stycznia, o godz. 18, zobaczymy film dokumentujący kolekcję Henri’ego Matisse’a – „Wycinanki”.

Dzięki „Wycinankom” będziemy mogli obejrzeć kolekcję Matisse’a z najważniejszych muzeów na świecie: londyńskiego Tate Modern i nowojorskiego MoMA. Eksperci i przyjaciele artysty opowiedzą o jego twórczości, skupiając się na okresie, w którym tworzył wspaniałą serię gwaszy-wycinanek (gouachesdécoupés). Kuratorzy londyńskiego Tate Modern, zafascynowani abstrakcjonistycznymi eksperymentami Matisse’a, postanowili dokonać niezwykłego kolażu – muzyki, tańca i malarstwa. Muzykę do filmu skomponował światowej klasy jazzman Courtney Pine.

„Wystawa na ekranie” („Exhibition on Screen”) to prezentacja kolekcji najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie. Na dużym ekranie, w znakomitej jakości obrazu HD są pokazane wystawy tematyczne, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób.

Bilety do nabycia w cenach: 25-35 zł.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna