Kino

XIV LAF w Zwierzyńcu: Filmowe studiowanie w lesie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 sierpnia 2013, 14:36

W piątek, 1 sierpnia, o godz. 11.45 islandzkim filmem "Honor domu” zacznie się w Zwierzyńcu 14. edycja Letniej Akademii Filmowej. Kto będzie miał siłę, może tam aż do 11 sierpnia włącznie oglądać kilka filmów dziennie. W puli 300 tytułów.

– To jest oczywiście program moich marzeń. To są filmy, które już widziałem na festiwalach i mi się podobały. I takie, które ściągnąłem do Zwierzyńca, bo wypatrzyłem je w prasie branżowej. A nikt inny ich nigdzie nie pokaże. Nawet nie będę wymieniał tych tytułów, bo to prawie połowa programu – mówi Piotr Kotowski, rektor Letniej Akademii Filmowej.

Na uczestników czekają cztery kina i gratisowe, plenerowe pokazy w browarze. Swoją retrospektywę będzie mieć w Zwierzyńcu Tomas Gutiérrez Alea, najbardziej znany na świecie reżyser kubański. Bohaterem drugiej będzie Elia Suleiman, sztandarowy przedstawiciel kinematografii, która oficjalnie nie istnieje: Palestyny.

A cykl "Diabeł w butelce” przyniesie zestaw filmów poświęconych problemom alkoholowym. – Dla równowagi energetycznej w przyrodzie, organizujemy w tym roku rekolekcje filmowe. Przed projekcjami tego cyklu ksiądz Marek Lis będzie miał prelekcje na temat religii, wiary – dodaje Kotowski, który w rekolekcyjnym zestawie pokazuje między innymi "Raj: Wiara” Ulricha Seidla i "Habemus Papam” Nanni Moretti.

Oficjalne otwarcie LAF dziś o godz. 19.30 w kinie Skarb, przy pokazie niemieckiego filmu "Russendisko”, wybranego z programu Berlinale.

Aby wziąć udział w Letniej Akademii Filmowej należy wypełnić formularz akredytacyjny na http://www.laf.net.pl i czekać na telefon lub e-mail organizatorów. Dopiero wówczas trzeba dokonać wpłaty (200–60 zł, dla członków Dyskusyjnych Klubów Filmowych zrzeszonych w Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych 150 zł). Oczywiście przed każdym seansem można też kupić bilety na miejscu.

Gratis będą za to o godz. 22 projekcje na terenie browaru. W programie filmy: "JACKPOT”, "Szybki Cash” i "Szybki Cash-2”, "Żądza bankiera”, "Pocałuj nie”, "La Strada”, The Living End”, "Vincent chce nad morze”. Bezpłatnie będzie też można o północy posłuchać muzyki. Organizatorzy w ramach imprez towarzyszących zaprosili: Black Velvet Band (3 sierpnia), Dobroto (4 sierpnia), Tygiel Folk Banda (5 sierpnia), Czarne Motyle (7 sierpnia) i Enclose (8 sierpnia).

To już tradycja akademii filmowej w lesie, że ostatni seans jednej edycji zapowiada i robi kinomanom apetyt na kolejny rok. Tak będzie i teraz. 10 sierpnia o godz. 22 w kinie Skarb "Vodka Lemon” w reż. Hinera Saleema. – Tak jak w tym roku pokazujemy kinematografię Palestyny, tak w przyszłym zaprezentujemy kurdyjską. A Hiner Saleem już zapowiedział swój przyjazd do Zwierzyńca – dodaje Kotowski.

Kto z różnych powodów nie dotrze do Zwierzyńca i się tym frustruje – musi jakoś wytrwać do jesieni. Namiastkę zwierzynieckiego klimatu odnajdzie w zaplanowanej Replice LAF, którą zobaczymy w kinie Studyjnym ACK Chatka Żaka w Lublinie. W programie maja znaleźć się obrazy najlepiej przyjęte na projekcjach w Zwierzyńcu.

(agdy)


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna