Kino

Złote Mrówkojady: Odlotowa gala filmowa

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 kwietnia 2010, 13:30

Jak co roku w atrakcyjnej oprawie zostaną przyznane "Złote Mrówkojady”. Tegoroczną imprezę zaplanowano na 9 i 10 kwietnia.

Przed nami czwarte wydanie największego i najfajniejszego festiwalowego konkursu organizowanego w Lublinie. W piątek 9 kwietnia jury i publiczność zobaczą filmy krótkometrażowe zakwalifikowane do konkursu. W sobotę 10 kwietnia odbędzie się gala, podczas której przyznane zostaną nagrody Złote Mrówkojady i w trakcie której wystąpi wielu ciekawych artystów.

Piątkowa prezentacja będzie podzielona na dwie części – pokaz filmów amatorskich i pokaz etiud studenckich. W pierwszej pokazanych zostanie 12 obrazów, w drugiej – 15. Te części to zarazem główne kategorie konkursowe.

Oprócz tego jury będzie szukać kandydatów do nagród w kategoriach: Najlepszy scenariusz, Najlepsze zdjęcia, Najlepszy reżyser i Najlepszy montaż.

Także publiczność powinna oglądać filmy z nastawieniem ocennym. Każdy będzie mógł zagłosować na swój ulubiony film. Podczas sobotniej gali tradycyjną statuetkę przyznają również organizatorzy w wymyślonej przez siebie kategorii. W 2009 roku była to nagroda dla najlepszego filmu bez Bogusława Lindy. Jaka będzie teraz, to na razie tajemnica.

Galę poprowadzi Józef Szopiński z Polskiego Radia Lublin, a uświetnią ją muzycy, tancerze i kabareciarze występami specjalnie przygotowanymi na tę okazję.

Kabaret Stonka Ziemniaczana zapowiada swój show następująco: – Dla zainteresowanych fizyką będzie to najbardziej skandaliczna rzecz od ogłoszenia teorii nieoznaczoności Heisenberga. Dla koneserów kina znajdą się wszelakie nawiązania do twórczości Wajdy, Spielberga i Bergmana. Dla fanów sportu będą wrażenia porównywalne do obejrzenia 13 razy solowej akcji Maradony z 1978. Dla koneserów kulinarnych będzie to jak spożycie pizzy ze wszystkimi czterema występującymi w przyrodzie rodzajami sera. Kury zniosą więcej jajek, a zima będzie 3 dni krótsza. Niewierzący zyskają wiarę, wierzący ją stracą, a niezdecydowani otrzymają 15 % zniżki na zakupy w hipermarkecie.

Justyna Jasłowska i Jan Kapłański zaprezentują widowisko taneczne "Kill Bill, vol. 0”. – Będzie to działanie oparte na formach ruchu wykorzystywanych w kung-fu. Choreografia nawiązuje jednocześnie do form ruchowych znanych z "Kill Billa” – ujawniają organizatorzy.

Na scenie pojawią się także DJ Prosper & Zetena. – Duet didżejsko-producentski zaprezentuje set, który oparty będzie na samplach z muzyki filmowej. Dźwięki wydobywane z czarnych płyt przy pomocy gramofonu, samplery, syntezatory czy efektory to dłuto w ich rękach, które zapewni nam spojrzenie na znane motywy filmowe z nowej perspektywy – zapowiadają organizatorzy.

Wystąpią także Kabaret PoMimochodem, beatboxer Łukasz "Romek” Romańczuk i indierockowy zespół Plug & Play.

Dwudniowe karnety – normalne po 10 zł, studenckie po 7 zł – do kupienia od wtorku w kasie Centrum Kultury, ul. Narutowicza 32.

Festiwalowi, który odbędzie się głównie w ACK UMCS "Chatka Żaka”, będzie towarzyszyć wystawa prac Sandry Jaciubek i Dawida Rusa pt. "Nigdy nie ustaje”. Ekspozycja na holu centrum zostanie otwarta już w czwartek o godz. 18.

Program

9 kwietnia 2010 r. (piątek)

ACK UMCS "Chatka Żaka”, ul. Radziszewskiego 16
Sala Widowiskowa
15.30: Konkurs Filmów Amatorskich
17.10: Konkurs Etiud Studenckich
20.30: Spotkanie z twórcami filmów konkursowych, prowadzenie – Maciej Misztal, dyrektor festiwalu
21.30: After party: show muzyczno-wizualny: Fotoplastikon live

10 kwietnia 2010 r. (sobota)

Wydział Humanistyczny UMCS, plac Marii Curie-Skłodowskiej 4A
godz. 14.30: Wykład Michała J. Zabłockiego nt. "Praktyczne zastosowanie prawa autorskiego w produkcji telewizyjnej i filmowej – od scenariusza po opracowanie muzyczne”

ACK UMCS "Chatka Żaka”, ul. Radziszewskiego 16
Sala Widowiskowa
18.00: Gala wręczenia statuetek Złotego Mrówkojada
Wystąpią:
Kabaret PoMimochodem
Łukasz "Romek” Romańczuk
DJ Prosper & Zetena
Justyna Jasłowska i Jan Kapłański
Kabaret Stonka Ziemniaczana
Plug & Play
Dodatkowo:
Pokaz pozakonkursowy filmu "Wyłączność” w reżyserii Krzysztofa Szota

Kawiarnia w ACK UMCS "Chatka Żaka”, ul. Radiszewskiego 16
Klubowe after party
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna