Kino

Znakomite filmy w plenerowym Kinie Perła. Program od środy do niedzieli

Dodano: 5 lipca 2016, 17:40
Autor: Damian Drabik

fot. kadr z filmu "Metropia"
fot. kadr z filmu "Metropia"

Organizatorzy plenerowego Kina Perła zapraszają na kolejne filmowe seanse pod chmurką. Wszystkie projekcje będą odbywać się po zachodzie słońca, około godziny 21, od środy - 6 lipca, do niedzieli - 10 lipca, na ul. Bernardyńskiej 15.

Na środę zaplanowano projekcję znakomitej animacji w reżyserii Ariego Folmana - "Walc z Baszirem". Jest to opowieść o wojnie w Lubanie w 1982 roku. Bohater filmu opowiada o swoich traumatycznych przeżyciach znajomemu spotkanemu w barze. W czwartek, w ramach cyklu "Nowe Horyzonty" będziemy mogli obejrzeć film "Niebiańskie żony łąkowych Maryjczyków". Jest to kontynuacja "Milczących dusz", swoisty Dekameron obejmujący 26 opowieści łączących erotykę i folklor ugrofińskiego ludu Mari Eł.

W piątek obejrzymy dokumentalny film Amira Escandariego "Pixadores" opowiadający o tytułowej grupie grafficiarzy, którzy na budynkach Sao Paulo sporządzają charakterystyczne rysunki, którymi wyrażają swój bunt i krytykę wobec otaczających ich rzeczywistości.

Na sobotę zaplanowano projekcję filmu science-fiction - "Kod Nieśmiertelności" w reżyserii cenionego Duncana Jonesa. Jest to opowieść o eksperymencie, który pozwala na wejście w ciało innego człowieka na ostatnich 8 minut jego życia. Zadaniem głównego bohatera jest odkrycie w ciągu tych 8 minut terrorysty, który podkłada bomby w całym Chicago. 

Ostatniego dnia weekendu będzie można zobaczyć animowaną "Metropię", której akcja rozgrywa się w niedalekiej przyszłości. Pewnego dnia główny bohater Roger odkrywa, że każdy szczegół jego życia jest kontrolowany.

Wstęp na wszystkie seanse jest wolny.

Czytaj więcej o: kino kino Perła
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna