Koncerty

5. edycja Festiwalu Piosenki Artystycznej "Wschody" - Program

Dodano: 4 kwietnia 2016, 13:23
Autor: Damian Drabik

fot. materiał organizatora / Katarzyna Groniec
fot. materiał organizatora / Katarzyna Groniec

Już po raz piąty w Chatce Żaka odbędzie się wyjątkowy festiwal muzyczny poświęcony piosence artystycznej. Gwiazdami tegorocznej edycji "Wschodów" są Katarzyna Groniec i duet Poniedzielski&Podsiadło. Nie zabraknie dobrej muzyki i ciekawych tekstów. Wydarzenie odbędzie się w dniach 15-17 kwietnia.

"Wschody" po raz pierwszy zorganizowano w 2012 roku z inicjatywy Kacpra Sulowskiego, dyrektora festiwalu. Ideą projektu jest próba wypracowania nowego spojrzenia na piosenkę artystyczną, prezentując taką, w której mądre słowo spotyka się z dobrym dźwiękiem. - Stawiamy na romans “mainstreamu” z “offem”. Wybór gwiazd to efekt osobistych typów i słuchania podszeptów, bo Wschody są otwarte, ale po swojemu - piszą organizatorzy.

W tym roku w Lublinie zagrają prawdziwe gwiazdy, zarówno te znane z list przebojów rozgłośni radiowych, jak i artyści "offowi". Wśród nich Poniedzielski i Podsiadło, czyli poeta, pieśniarz a także ceniony satyryk w duecie z jednym z najbardziej popularnych i uzdolnionych piosenkarzy młodego pokolenia. Na scenie zaprezentuje się również Katarzyna Groniec. Aktorka i piosenkarka zagra swoje najnowsze utwory pochodzące z płyty "ZOO", w ramach których skonfrontowała piosenki Agnieszki Osieckiej z własną wrażliwością artystyczną. Ponadto usłyszymy Kaję Kurczuk oraz projekt Babu Król.

"Wschody" to także konkurs nowych talentów, młodych wokalistów, którzy zaprezentują całe spectrum luźnej interpretacji piosenki artystycznej – od muzyki z pogranicza folku, przez własne jazzowe kompozycje, po piosenkę aktorską. W czasie pierwszych dwóch dni festiwalu odbędą się cztery koncerty konkursowe. W niedzielę, 17 kwietnia w ramach gali finałowej wystąpią wszyscy laureaci tegorocznych "Wschodów".

Program:

15-17.04 / piątek-niedziela

Piątek, 15 IV / Inkubator Medialno-Artystyczny, ACK UMCS "Chatka Żaka"
12-14 – I Koncert Konkursowy | wstęp wolny
15-17 – II Koncert Konkursowy | wstęp wolny
20 – Kasia Groniec | 20zł/30zł (ulgowy/normalny) w przedsprzedaży | 30zł/40zł (ulgowy/normalny) w trakcie festiwalu

Sobota, 16 IV / Inkubator Medialno-Artystyczny, ACK UMCS "Chatka Żaka"
12-14 – III Koncert Konkursowy | wstęp wolny
15-17 – IV Koncert Konkursowy | wstęp wolny
19 – Kaja Kurczuk | Babu Król | 20zł/30zł (ulgowy/normalny) w przedsprzedaży | 30zł/40zł (ulgowy/normalny) w trakcie festiwalu

Niedziela, 17 IV / Sala Widowiskowa, ACK UMCS "Chatka Żaka"

Czytaj więcej o: Chatka Żaka festiwal wschody
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna