Koncerty

7. edycja Chatka Blues Festival w październiku. Znamy program

Dodano: 10 lipca 2016, 09:21
Autor: Damian Drabik

fot. Krzysztof Szafraniec / materiały promocyjne
fot. Krzysztof Szafraniec / materiały promocyjne

Tegoroczna edycja Chatka Blues Festival odbędzie się w dniach 7-8 października w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”. Najciekawszy festiwal bluesowy we Wschodniej Polsce przyniesie występ znakomitych artystów z kraju i zagranicy.

Pierwszy dzień festiwalu zainauguruje koncert jego twórcy - Adama Bartosia. Wystąpi również legenda polskiego bluesa Kasa chorych oraz hiszpańska formacja A Contra Blues. Drugiego dnia festiwalu usłyszymy zespoły: Cotton Wing i Highway. Zwieńczeniem festiwalu będzie występ Earla Thomasa – bluesowo–soulowego wokalisty z USA.

- Tegoroczne koncerty to połączenie tradycji z nowoczesnością. Wystąpią wykonawcy z Polski i zagranicy, prezentujący różne odcienie bluesa. Wśród nich legendy, klasycy gatunku, zwycięzcy międzynarodowych konkursów oraz artyści prezentujący wyraźną wizję własnej muzyki - zachęcają organizatorzy. 

Chatka Blues Festival to jeden z najciekawszych bluesowych festiwali i święto bluesa w Lublinie. Wydarzenie odbywa się od 2010 roku. Festiwal ma już swoją renomę i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mediów i fanów bluesa. Koncerty prezentują różne odcienie bluesa zarówno akustycznego, jak i elektrycznego.

Bilety na festiwal można już nabywać w przedsprzedaży w promocyjnych cenach za pośrednictwem serwisu eBilet.pl (do 6 października). W trakcie trwania festiwalu (7-8 października) bilety będzie można także nabywać stacjonarnie w kasie Chatki Żaka. Ceny: od 30 do 70 zł.

Piątek, 7 października, godz. 20

  • Adam Bartoś
  • Kasa Chorych
  • A Contra Blues

Sobota, 8 października, godz. 20

  • Cotton Wing
  • Highway
  • Earl Thomas
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (11 lipca 2016 o 12:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
***chatkablues.pl/idea/ organizatorzy twierdzą, że jest to jeden z najciekawszych festiwali więc chyba nie są zarozumiali. ja była na festiwalu w poprzednich latach i ciebie też zachęcam to przestaniesz hejtować.
Rozwiń
Gość
Gość (10 lipca 2016 o 10:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
troche skromnosci by sie przydało bo nie jest to jak chce organizator najciekawszy festiwal bluesowy we wschodniej Polsce ale chwala że coś takiego odbywa sie w tym grajdole na reszta mozna dyskutowac bo to rzecz gustu muzycznego przede wszystkim
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna