Koncerty

Raz Dwa Trzy w Centrum Kongresowym UP

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 listopada 2014, 10:56
Autor: Kmo

W niedzielę, 30 listopada, o godzinie 17 w Centrum Kongresowym UP (ul. Akademicka 15) wystąpi grupa „Raz Dwa Trzy.

To jeden z nielicznych zespołów polskiej sceny muzycznej łączących muzykę rockową ze współczesną poezją. Zespół powstał w 1990 roku Założyli go: Adam Nowak, Grzegorz Szwałek, Jacek Olejarz i Jacek Ograbek. Chociaż na rynku „Raz Dwa Trzy” funkcjonuje już od ponad 20 lat, a na koncie ma ponad dziesięć wydanych albumów, wciąż trudno go szukać w popowym mainstreamie. Zespół rzadko bywa w telewizji, może trochę częściej w radiu. Unika celebryckiego rozgłosu.

Mimo upływu lat grupa nie tylko nagrywa, lecz także zaskakuje ciekawą interpretacja utworów „starych”, a te w ich wykonaniu okazują się przebojami. Tak właśnie było z piosenkami Osieckiej czy Młynarskiego. Wyróżnieni wieloma nagrodami - by użyć słów Młynarskiego „robią swoje”.

Nie oglądają się na tzw. trendy, nie grają pod publiczkę, a o tym, że wybrali właściwą drogę świadczą pełne sale koncertowe i status wydanych albumów. Śpiewają o sprawach ważnych dla każdego odbiorcy - o miłości i zdradzie, samotności, przyjaźni. Wychodząc z ich koncertu nucimy „Oczy tej małej” czy „Jutro możemy być szczęśliwi”, lub „Trudno nie wierzyć w nic”. Ich piosenki mają słowa i treść, które opowiadają o czymś, są niebanalne, przemawiają do naszych emocji, są bardzo osobiste.

Bilety w cenie od 60 zł do 80 zł do nabycia w siedzibie Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna