Koncerty

Akordeonowy poniedziałek

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 lutego 2009, 15:37

Maestra Elwira Śliwkiewicz-Cisak zarzeka się, że tym razem nie zagra i zaprasza na koncert młodych akordeonistów, który poprowadzi (23.02).

Elwira Śliwkiewicz-Cisak jest nie tylko wybitną akordeonistką, ale także oddaną pedagożką i organizatorką muzycznych imprez. Najnowsze przedsięwzięcie wicedyrektorki Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Lipińskiego w Lublinie to koncert "Karnawałowe ostatki z akordeonem”.

Odbędzie się on w macierzystej szkole nauczycielki, ale wystąpią nie tylko jej uczniowie. Na scenie sali koncertowej spotkają się oni z adeptami sztuki akordeonowej ze Szkoły Muzycznej I i II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie.

Największą atrakcją będzie występ Orkiestry Akordeonowej połączonych szkół, którą poprowadzi dr hab. Małgorzata Nowak z Instytutu Muzyki na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

Szkołę Lipińskiego będą reprezentować Jan Bielak, Jakub Bielecki, Bonifacy Duda, Emil Fatyga, Karol Jabłoński, Marcin Jabłoński, Paweł Kopiejek, Mariusz Kołodziejczyk, Piotr Krzaczkowski, Wawrzyniec Łukasiewicz, Mateusz Rusiński i Anna Uzorko.

Szkoła Szeligowskiego wystawi Kamila Herbika, Adama Kimaka, Mateusza Litwina i Alicję Nowak.

Oprócz orkiestry zagra Trio Akordeonowe OSM w składzie Nina Biel, Dominika Kostrubiec i Arkadiusz Gromek.

Co usłyszymy? - Zabrzmią rytmy bałkańskie, rosyjskie czastuszki, "Taniec z szablami” z baletu "Gajane” Chaczaturiana, marsze i musette - zapowiada Elwira Śliwkiewicz-Cisak. - Gwarantujemy dobrą zabawę.

Maestra, która przygotowała orkiestrę, trio i solistów, poprowadzi koncert. Nie planuje występu, by nie peszyć młodzieży. Ale kto wie, ulegnie zachętom publiczności i coś zagra.

"Karnawałowe ostatki z akordeonem” wystartują o godz. 18. Adres: ul. Muzyczna 10.

Wstęp wolny.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna