Koncerty

Aleksandra Kurzak i Krzysztof Cugowski. Koncert noworoczny w CSK

Dodano: 19 grudnia 2016, 20:58
Autor: Damian Drabik

fot. materiały CSK
fot. materiały CSK

Ponad 120 osób wystąpi w Centrum Spotkania Kultur (Plac Teatralny 1) podczas niepowtarzalnego Koncertu Noworocznego z udziałem Aleksandry Kurzak i Krzysztofa Cugowskiego. Wydarzenie pt. "Dwa Żywioły" zaplanowano na niedzielę, 1 grudnia na godz. 19.

Tytułowe Dwa Żywioły mają odwoływać się do dwojga artystów, którzy wystąpią tego wieczoru na scenie CSK. Woda to Aleksandra Kurzak - światowej sławy śpiewaczka operowa. Regularnie występuje na najważniejszych scenach i estradach świata, takich jak Metropolitan Opera w Nowym Jorku, La scala w Mediolanie czy Covent Garden w Londynie.

Z kolei Ogień to Krzysztof Cugowski - ikona polskiego rocka. Przez wiele lat wspólnie z zespołem Budka Suflera tworzył niezapomniane przeboje takie jak „Takie Tango”, „Bal Wszystkich Świętych” czy „Jest taki samotny dom”.

- Będzie to muzyczne święto nie tylko dla koneserów muzyki operowej. Artyści wykonają hity operowe (np. „O mio babbino caro” czy uwielbiane przez publiczność „Libiamo”), operetkowe i musicalowe (np. „Ten głos nawiedzał mnie” z „Upiora w Operze”) - zachęcają organizatorzy.

Koncert uzupełni udział orkiestry symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, Lubelskiego Chóru „Elementorum” oraz Lwowskiego Akademickiego Chóru Męskiego „Dudaryk”. Opieką artystyczną zajmie się dyrektor Filharmonii Dolnośląskiej Tomasz Janczak. Łącznie w utworach operowych, operetkowych i musicalowych wystąpi ponad 120 osób!

Bilety w cenie od 80 do 240 zł dostępne na platformie internetowej eventim.pl.

Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (19 grudnia 2016 o 21:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
senator Krzysztof potrafi się zakręcić. Z 50 tysięcy wpadnie na święta i można żyć.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna