Koncerty

Arszyn gra De Marię. Koncert w Centrum Kultury

Autor: Damian Drabik

fot. Katarzyna Jankowska
fot. Katarzyna Jankowska

W czwartek, 20 października o godz. 20 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) wystąpi Krzysztof Topolski aka Arszyn. Artysta dokona na żywo własnej interpretacji utworów Waltera De Marii.

Krzysztof Topolski urodził się w 1973 roku. Jest perkusistą, improwizatorem, muzykiem elektronicznym oraz autorem licznych soundartowych projektów. W jego twórczości ważną rolę odgrywa komputer, to właśnie z jego pomocą tworzy swoje kompozycje. Był kuratorem festiwalu Soundplay oraz cyklu warsztatów Dźwiękowiska w CSW Łaźnia w Gdańsku. Z saksofonistą Tomaszem Dudą tworzy projekt Arszyn/Duda. Jest pomysłodawcą serii  wykładów popularyzatorskich "Muzyka współczesna dla gospodyń domowych". Organizuje prezentacje i wykłady poświęcone muzyce współczesnej, akustycznej ekologii i sztuce dźwięku oraz prowadzi warsztaty.

W Centrum Kultury Topolski na żywo podejmie próbę reinterpretacji utworów muzycznych Walter De Marii, legendarnego amerykańskiego artysty zajmującego się także rzeźbiarstwem, happeningiem i teatrem.

- Interesuje mnie kluczowy moment w kształtowaniu się drogi twórczej Waltera De Marii, między muzyką a przestrzenią, sztuką otoczenia, nagraniami terenowymi, sztuką konceptualną, który zachęcił mnie do podjęcia próby reinterpretacji utworów muzycznych artysty - pisze Arszyn.

Muzyczna Scena Eksperymentalna to projekt Ośrodka „Rozdroża” w ramach, którego odbywają się spotkania, słuchowiska, warsztaty i koncerty szeroko pojętej muzyki eksperymentalnej i improwizowanej.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna