Koncerty

Bajor z Grechutą i Koftą w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 grudnia 2009, 13:21

Z koncertem promującym album "Piosenki Marka Grechuty i Jonasza Kofty” w niedzielę (13.12) w filharmonii wystąpi Michał Bajor.

Michał Bajor należy do ekstraklasy polskiej estrady. W ciągu zwyczajowej półtorej godziny koncertu daje w pigułce paryską Olympię, nowojorski Broadway, krakowską Piwnicę pod Baranami i opolski Amfiteatr.

Sam mówi: – Jestem najszczęśliwszym artystą pod słońcem, bo nie jestem modny. Konsekwentnie od początku kariery śpiewam dobre literackie teksty, które są poza sezonową modą.

Tak jest też na nowym, szesnastym albumie Bajora. To dwupłytowa kolekcja wspaniałych, ponadczasowych piosenek.

Na pierwszym krążku znalazły się utwory z repertuaru Marka Grechuty: "Niepewność”, "Tango Anawa”, "Miłość”, "Historia pewnej podróży”, "Serce”, "Będziesz moją panią”, "Mieć taki deszcz, gdy świeci słońce (Parasolki Renoira)”, "Muza pomyślności”, "Ocalić od zapomnienia”, "Nie dokazuj”, "Dni, których nie znamy”, "Wiosna, ach to ty”, "Korowód” i "Jestem w innym świecie”.

Ostatni numer powstał do tekstu Marka Grechuty znalezionego po jego śmierci. Autorem muzyki jest Piotr Rubik.

Na drugim dysku są numery Jonasza Kofty: "Kwiat jednej nocy”, "Nieobecni”, "Samba przed rozstaniem”, "Podróżą każda miłość jest”, "To była blondynka”, "Trzeba marzyć”, "Pamiętajcie o ogrodach”, "Serce mi pęka”, "Deszcz na jeziorach”, "Walc szczęście”, "Jej portret” i "Popołudnie”.

Wszystkich coverów zapewne w Lublinie nie usłyszymy, ale na pewno występ będzie dużą gratką dla miłośników obu nieżyjących artystów.

Początek o godz. 18. Adres: ul. Skłodowskiej 5.

Bilety w cenach: 60, 50 i 40 zł.

Ci, którym nie uda się kupić biletów, będą mogli posłuchać piosenek Marka Grechuty i Jonasza Kofty w interpretacji Michała Bajora w filharmonii 20 marca.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna