Koncerty

Bartek "Boruta” Łęczycki i Jacek "Jogi” Jaguś w Czarnym Tulipanie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 lutego 2009, 20:35

Wystąpi tylko dwóch muzyków. Ale tak wszechstronnych, błyskotliwych i pełnych pasji, że z pewnością niczego słuchaczom nie zabraknie. (19.02)

Lubelski harmonijkarz Bartek "Boruta” Łęczycki i jeleniogórski śpiewający gitarzysta Jacek "Jogi” Jaguś uchodzą za mistrzów w tym, co robią.

Powiedzieć, że nasz muzyk świetnie gra na harmonijce, to mało. On z równą maestrią posługuje się jej wersją diatoniczną i chromatyczną. Nie ma w Polsce nikogo, kto lepiej radzi sobie z techniką overbending, grając w 12 tonacjach na 10-kanałowej harmonijce diatonicznej.

Łęczycki dobrze czuje się w tak różnych gatunkach, jak blues, jazz, funk, country, folk orientalny, folk irlandzki, a nawet hard rock i hip-hop. Grywa w małych i dużych składach, akustycznych i elektrycznych, polskich i międzynarodowych.

Jaguś koncentruje się na bluesie, ale wykonuje rozmaite jego odmiany. Raz zbliża się do stylu Alberta Collinsa, innym razem Erica Claptona albo Johna Mayalla.

Panowie są w składzie kwartetu J.J. Band. Ale w czwartek w lubelskim Czarnym Tulipanie wystąpią w duecie. Być może sprawdzi się angielskie powiedzenie "less is more”.

Start o godz. 20. Adres: ul. Grodzka 1. Bilety po 12 zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna