Koncerty

Berlińska Druha i Čorna Kruąwa w Tekturze

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 lipca 2012, 13:47

W sobotę, 14.07, w „Tekturze” (ul. Wieniawska 15) zagrają zespoły Berlińska Druha i Čorna Kruąwa.

Pierwszy (Berlińska Ulica) powstał pięć lat temu. W jednej z łużyckich knajp spotkali się wędrowny skrzypek Paul i świeżo upieczona absolwentka szkoły muzycznej Uta. Po pierwszym spontanicznie zaaranżowanym koncercie postanowili kontynuować współpracę. Po paru latach zespół zdobył ogromną popularność w Łużycach, a także w alternatywnych środowiskach w Niemczech.

Ich muzyka to mieszanka folku alternatywy i kabaretu. Sami artyści określają go jako anti folk. W swoich utworach wykorzystują słowiańskie melodie we współczesnej aranżacji oraz język serbołużycki, niemiecki, francuski i angielski. W tekstach wyrażają anarchistyczne poglądy - krytykują konsumpcjonizm, stereotypizację życia i próby klasyfikacji ludzi. W ubiegłym roku ukazała się ich debiutancka płyta „Wokoło Róžka”. Występowali m.in. w Warszawie na I Festiwalu Filmów Białoruskich BULBAMOVIE 2011 i w ramach XIII Dni Łużyckich w Opolu.

Zespół Čorna Kruąwa (Czarna Grusza) to muzyczni wędrowcy. Inspirują się punkiem, jazzem, metalem, bluesem, filmami Quentina Tarantino i łużycką rzeczywistością. Muzycy są w trakcie realizacji swojej debiutanckiej płyty.

Początek koncertu o godz. 20.30. Wstęp – 10 zł. (kp)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna