Koncerty

Biblioteczny wtorek z muzyką klasyczną

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 maja 2010, 12:12

Prezentacja muzyczno-dramatyczna "Chopin w salonie George Sand” odbędzie się we wtorek (18.05) w MBP w Lublinie.

Będzie to kolejna odsłona "Bibliotecznych wtorków z muzyką klasyczną”. Cykl jest wspólnym przedsięwzięciem Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego, mającym na celu przybliżyć dzieciom, młodzieży i wszystkim zainteresowanym postaci i dzieła wybitnych twórców, głównie klasycznych.

W szczególności chodzi o tych kompozytorów, których okrągłe rocznice urodzin lub śmierci przypadają na 2010 rok. To Fryderyk Chopin (200. rocznica urodzin) i Henryk Wieniawski (130. rocznica śmierci).

Opiekę merytoryczną nad "Bibliotecznymi wtorkami z muzyką klasyczną” sprawuje Iwona Siedlaczek, muzykolog, nauczyciel w klasie skrzypiec i krytyk muzyczny. Ona też każdorazowo wprowadza słuchaczy w temat.

Najnowsze wydanie cyklu zostało zatytułowane "Chopin w salonie George Sand”. Będzie to prezentacja muzyczno-dramatyczna. W roli Fryderyka Chopina wystąpi Jacek Bondaruk, uczeń z klasy Ewy Stępki. W George Sand wcieli się Iwona Siedlaczek.

Pieśni Fryderyka Chopina i pieśni napisane do muzyki Chopina oraz arie Wolfganga Amadeusza Mozarta wykonają Karolina Wysocka i Aleksandra Niedźwiedź z klasy wokalnej Agnieszki Piekaroś-Padzińskiej.

Początek o godz. 13. Miejsce: Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego, ul. Hempla 5 (pierwsze piętro).

Wstęp wolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna