Koncerty

Bitwa ludowo-elektroniczna

  Edytuj ten wpis

Pojedynek folklor–elektronika rozegra się w piątek (23.10) w Polskim Radiu Lublin.

Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych "Rozdroża” zaprasza na rewanżową bitwę pomiędzy triem laptopowym Phonos ek Mechanes i skrzypkami Janem Gacą z Przystałowic Małych, Ewą Grochowską i Maciejem Filipczukiem.

Po raz pierwszy muzycy tradycyjni pojedynkowali się w Lublinie z artystami reprezentującymi nurt elektroniki eksperymentalnej oraz inne nowe trendy w muzyce podczas Festiwalu Tradycji i Awangardy Muzycznej "Kody”.

Wtedy miejscem muzycznej bitwy był wirydarz dominikański. Teraz ringiem będzie scena Studia Muzycznego Polskiego Radia Lublin.

Ze wsparciem dla Phonos ek Mechanes pośpieszy zespół Małe Instrumenty, grający na zabawkach i przedmiotach codziennego użytku.

Skrzypków zaś ponownie wzmocnią energetyczni muzycy występujący w Kapeli Braci Dziobaków z Woli Destymflandzkiej, Sylwia Piekarczyk i Krzysztof Butryn.

Bitwę poprzedzi koncert o podobnym charakterze. Będzie to pierwsza odsłona formującego się nowego przedsięwzięcia muzyków eksperymentalnych Kima Nasunga, Kiloo i Vasena Piparjuuri oraz Zespołu Międzynarodowej Szkoły Muzyki Tradycyjnej, działającego przy Fundacji "Muzyka Kresów”.

Młodzi, utalentowani artyści podjęli się trudnego zadania połączenia tradycji z awangardą. Osią ich propozycji muzycznej są pieśni tradycyjne związane z najważniejszymi wydarzeniami w życiu człowieka: narodzinami, weselem i pogrzebem.

Start o godz. 19.30. Wstęp za 5 zł. Adres: ul. Obrońców Pokoju 2.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna