Koncerty

"Book it!” Robert Brylewski w Warsztatach Kultury

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 grudnia 2012, 11:51

Robert Brylewski (Materiały prasowe)
Robert Brylewski (Materiały prasowe)

W czwartek (13 grudnia) o godz. 18 w Warsztatach Kultury spotkanie i koncert Roberta Brylewskiego.

Określenia typu ikona, żywa legenda, postać kultowa, są w dzisiejszej popkulturze i mediach zdecydowanie nadużywane. Jednak jak inaczej nazwać naszego, kolejnego gościa, aby w pełni zawrzeć jego wkład w polską kulturę niezależną oraz historię rodzimej sceny muzycznej? Nasza propozycja na grudniowy Book it! to spotkanie z Robertem Brylewskim.

Punkt wyjścia do rozmowy stanowić będzie książka "Kryzys w Babilonie” autorstwa Rafała Księżyka i Roberta Brylewskiego, wydana przez Wydawnictwo Literackie.

Twórczość Roberta Brylewskiego do dziś stanowi inspirację dla wielu współczesnych zespołów, a lista muzyków z jakimi grał przez te wszystkie lata jest imponująca: Tymon Tymański, Darek Maleo Malejonek, Tomasz Budzyński, Alek Korecki, Antoni Ziut Gralak, Marcin Świetlicki, Mikołaj Trzaska, Tomasz Lipiński, Jerzy Mazzoll, Włodek Kinior Kiniorski czy Piotr Stopa Żyżylewicz to tylko ci najbardziej rozpoznawalni z nich.

Aktualnie artysta świętuje XXX lecie Brygady Kryzys, koncertując w Polsce z tą legendarną grupą. W Warsztatach Kultury, na zakończenie wieczoru, wystąpi natomiast w kameralnym koncercie, prezentując wybrane utwory ze swojej dyskografii.

Spotkanie z Brylewskim poprzedzi projekcja filmu Pawła Końja Konnaka – "Exodus – Robert Brylewski”.

Grudniowy wieczór będzie zatem świetną okazją do spotkania z jedną z najważniejszych postaci polskiej muzyki alternatywnej, poznania nowych faktów, anegdot, wspomnień oraz wysłuchania na żywo muzyki, która miała wpływ na całe pokolenie.

Program:
godz. 18.00 – projekcja filmu "Exodus – Robert Brylewski” w reż. Pawła "Końja” Konnaka
godz. 19.00 – spotkanie z Robertem Brylewskim i rozmowa na temat książki "Kryzys w Babilonie” oraz koncert

Wstęp wolny.

"Book it! – kilka zdań o muzyce” to cykl wieczorów autorskich poświęconych życiu i twórczości znanych artystów polskiej sceny muzycznej. W Warsztatach Kultury spotykamy się więc z autorami lub bohaterami niedawno wydanych książek o tej tematyce.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna