Koncerty

Bornus Consort u lubelskich dominikanów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 lipca 2010, 10:01

Zespół wokalny Bornus Consort wstąpi w sobotę (31.07) u lubelskich dominikanów w ostatnim koncercie z cyklu Wirydarz Dawnej Europy.

Grupa z Zalesia Górnego, jedna z najlepszych polskich formacji wokalnych wykonujących muzykę dawną, da w Lublinie koncert zatytułowany "Stół Cypriana Bazylika”.

Bornus Consort zaśpiewa cykl pieśni Cypriana Bazylika, kompozytora z XVI i XVII wieku, do słów polskich poetów renesansowych. To wielogłosowe utwory o tematyce religijnej zapisane w Kancjonale zamojskim.

Pieśni te były muzyką dworską, wykonywaną przez zawodowych artystów, ale też domowników i gości. Niektóre bywały śpiewane w kościołach w czasie nabożeństw zbiorowych. Wówczas muzycy znajdowali się na chórze albo wśród wiernych.

Bornus Consort to zespół, który lubi niebanalne sytuacje – np. w warszawskim kościele dawnego eremu kamedułów brał udział w mszy ze śpiewem naprzemiennym pomiędzy chórem znajdującym się przed budynkiem kościoła i kantorami, którzy odpowiadali z wnętrza świątyni. Zatem pewnie i u dominikanów zaskoczy czymś publiczność.

Początek sobotniego koncertu o godz. 20.

Miejsce: bazylika oo. Dominikanów, ul. Złota 9.

Wstęp wolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna