Koncerty

Borys Somerschaf w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 marca 2013, 16:55

Borys Somerschaf  (Materiały organizatora)
Borys Somerschaf (Materiały organizatora)

Najpiękniejsze rosyjskie romanse w wykonaniu Borysa Somerschafa będzie można usłyszeć 5 kwietnia w Centrum Konferencyjnym Focus (ul. Skowronkowa 2).

Znakiem rozpoznawczym Borysa Somerschafa, Rosjanina od 20 lat związanego z Lublinem, jest wyjątkowa interpretacja utworów i umiejętność budowania magicznej atmosfery podczas koncertów. Wykonywane przez niego romanse powstały w połowie XIX w. i w okresie międzywojennym. Bazują na tekstach znanych rosyjskich poetów m.in. Michaiła Lermontowa czy Aleksego Tołstoja. Artyście towarzyszyć będą znani w Lublinie instrumentaliści: Jakub Niedoborek (gitara), Sergij Fendak (skrzypce), Paweł Sójka (akordeon), Włodek Wargocki (kontrabas).

Somerschaf od końca lat 90. jest dyrygentem i kierownikiem artystycznym Męskiego Zespołu Wokalnego KAIROS. Od 10 lat prowadzi warsztaty wokalno–muzyczne w Zespole Szkół im. A. Osieckiej w Warszawie. Wielu jego uczniów współpracuje obecnie ze znanymi zespołami i renomowanymi teatrami. Jest także autorem muzyki do filmów dokumentalnych, seriali telewizyjnych i spektakli teatralnych. Współpracował m.in. z Teatrem "Provisorium” i Kompanią "Teatr” z Lublina, Teatrem Współczesnym w Szczecinie, Studiem Buffo i Laboratorium Dramatu w Warszawie i Teatrem Studyjnym w Łodzi. Brał również udział w nagraniach muzyki do filmów ("Quo Vadis” i "Wiedźmin”) oraz płyt Grzegorza Ciechowskiego, Zbigniewa Preisnera, Bajmu, Jacka Kaczmarskiego czy Michała Bajora.

Romanse rosyjskie śpiewa od dzieciństwa, jednak szersza publiczność ma ich okazję słuchać dopiero od kilku lat. W 2005 r. wydał pierwszą autorską płytę "Śnił mi się sad – Najpiękniejsze romanse rosyjskie”, która zebrała świetne recenzje i spotkała się z uznaniem słuchaczy.

Początek koncertu o godz. 20. Bilety, w cenie 30 zł, można rezerwować można pod nr telefonów: 505 177 411 oraz 606 687 367.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna