Koncerty

Carminho. Koncert muzyki fado w Lublinie

  Edytuj ten wpis

Carminho (Mat. prasowe)
Carminho (Mat. prasowe)

W środę (17.10) o godz. 19 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego (ul. Akademicka 15) w cyklu "Muzyka Świata” organizowanym przez Kawiarnię Artystyczną "Hades” i Studio "Łysol” odbędzie się niezwykły koncert fado, muzyki elektryzującej, emocjonalnej, w dodatku w fantastycznym wykonaniu.

Wystąpi tu tylko raz Carminho, artystka piękna, obdarzona wspaniałym głosem i wielką wrażliwością.

Muzyka fado mająca swoje korzenie w XIX-wiecznej Portugalii, śpiewana w biednych dzielnicach portowych, w naszym wieku doczekała się nie tylko należytego uznania, lecz także rosnącej popularności. Jest fado zarezerwowane wyłącznie dla mężczyzn, jest i takie, które śpiewają także kobiety. I właśnie u schyłku ubiegłego wieku znakomite pieśniarki poniosły tę piękną muzykę w świat i sprawiły, że fado przeżywa swój renesans.

Młoda i piękna Carminho dopiero rozpoczyna karierę estradową, ale już uznano ją za jedną z największych gwiazd fado. Posiada wszystko to, co stanowi o wielkości wykonawcy tej muzyki – mocny głos, osobowość sceniczną i ten rodzaj magii, który sprawia, że swoim śpiewem hipnotyzuje publiczność. Od początku porównywana z Marizą i, trzeba to przyznać, porównanie to nie jest na wyrost! Na razie jest ono wizytówką, ale być może wkrótce Carminho wcale nie zechce takich porównań i nie będą one jej potrzebne.

Debiutancki album Carminho okrzyknięty został wielkim wydarzeniem nie tylko w kręgach fado. Na początku tego roku ukazała się druga płyta artystki ("Alma”) i od razu była prawdziwą rewelacją – już w pierwszych tygodniach osiągnęła pozycję nr 1 na listach sprzedaży w Portugalii. W Polsce płyta dostępna jest od początku czerwca. Artystka koncertuje z powodzeniem na całym świecie, a w swojej ojczyźnie ma status prawdziwej gwiazdy. Jej pozycję dodatkowo umocniło wspólne nagranie z Pablo Alboranem, jednym z najwybitniejszych artystów w Hiszpanii.

Muzyka Fado na całym świecie zdobywa ciągle wielkie rzesze wielbicieli. Koncert ten jest niezwykłą okazją do zapoznania się z tradycyjną muzyką portugalską, we wzruszający sposób przedstawiającą klimat dawnej Lizbony. I to w wykonaniu najwyższej próby. To prawdziwe wydarzenie artystyczne.

Cena biletu: 80 zł i 100 zł kupić można w Kulturomaniaku (Leclerc, ul. T. Zana) lub rezerwować pod nr tel. 607 260 770.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna