Koncerty

Chinka w bazylice, Kulka w teatrze

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 lipca 2010, 15:59

Kwinteń z Ukrainy i Liu Fang z Chin w bazylice Ojców Dominikanów. A w Teatrze Andersena koncert specjalny - Gaba Kulka i Konrad Kucz. We wtorek (13/07) ostatni dzień festiwalu Inne Brzmienia.

Festiwal, który w piątek z wielką pompą rozpoczął się plenerowym koncertem na Starym Mieście, zakończy się wyjątkowo kameralnie. Ze sceny na Rynku artyści przeniosą się w klimatyczne wnętrza bazyliki oo. Dominikanów i Teatru Andersena. I w przeciwieństwie do weekendowych wydarzeń wtorkowe występy są płatne.

Rozpoczną ukraińscy artyści znani m.in. z legendarnego zespołu Drewo. Formację Kwiteń tworzą Hanna Ochrimczuk, Tatiana Sopiłka i Serhij Ochrimczuk. W ich wykonaniu usłyszymy wokalno-instrumentalną muzykę Polesia i wschodniej Ukrainy: archaiczne pieśni obrzędowe i ludowe psalmy zebrane podczas badań terenowych i kontaktów z autentycznymi wykonawcami muzyki tradycyjnej. Koncert w bazylice oo. Dominikanów rozpocznie się o godz. 20.

Godzinę później w tym samym miejscu wystąpi Liu Fang. Urodzona w Chinach, na stałe mieszkająca w Kanadzie artystka, gra na chińskich instrumentach klasycznych – pipie i guzhengu. Jej repertuar to chińska muzyka klasyczna i tradycyjna muzyka ludowa, ale Liu Fang wykonuje również współczesne kompozycje. Na swoim koncie ma dziewięć albumów, z których ostatni "Silk Sound” zdobył prestiżową nagrodę Academie Charles Cros Award (francuski odpowiednik Grammy). W Polsce wystąpi po raz pierwszy. Bilet na oba koncerty kosztuje 50 zł.

Na deser (i na zakończenie tegorocznej edycji "Innych Brzmień”) kameralny koncert Gaby Kulki i Konrada Kucza. Usłyszymy nagrania z albumu "Sleepwalk”, który różni się nie tylko od dotychczasowych dokonań Kulki, ale też niewiele ma wspólnego z dotychczasowym dorobkiem Kucza, specjalisty od elektronicznych klubowych brzmień. Ich wspólny projekt to zbiór wysmakowanych piosenek nawiązujących do klimatów Cocteau Twins, Toma Waitsa, czy Massive Attack. Koncert w Teatrze Andersena zaplanowany jest na godz. 22. Bilety w cenie 70 zł do nabycia w biurze festiwalowym (ul. Rybna 4) w godz. 12 – 20.


Festiwal Inne Brzmienia 2010 (pełny program)

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna