Koncerty

Chór Alexandrowa w hali Globus

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 września 2011, 12:35

We wtorek (4 października) o godz. 19:00 Chór Alexandrowa wystąpi w Hali Globus w Lublinie. Ceny biletów: 150 zł, 120 zł, 100 zł i 80 zł.

Po raz pierwszy ten zespół wystąpił w 1928 roku. Rok później wyjechali na dawny rosyjski Daleki Wschód, aby dawać koncerty przed żołnierzami oddziałów pracujących przy budowie dalekowschodniej kolei. Do swojej widowni artyści dojeżdżali ciężarówkami, wozami, a czasami zmuszeni byli iść pieszo.

W skład grupy wchodziło wtedy tylko 12 artystów – oktet wokalny, dwóch tancerzy i dwóch muzyków. Po wielu latach chór rozrósł się, wzbogacił o nowych chórzystów, solistów, tancerzy i zyskał światowy rozgłos.

Chór Alexandrowa ma wieloletnią tradycję, znakomity repertuar i popularność, o jakiej może marzyć niejeden zespół. Podczas II wojny światowej chór dał ponad 1500 występów na froncie i na tyłach wojsk. Artyści występowali w koszarach, zanim żołnierze poszli do ataku, na lotniskach, a także w szpitalach

Dziś pełna nazwa grupy brzmi: "Dwukrotnie odznaczony Orderem Czerwonego Sztandaru Akademicki Zespół Pieśni i Tańca Armii Rosyjskiej im. Aleksandra Wasilewicza Aleksandrowa”. Zespół zatrudnia 186 osób i uznawany jest za jeden z najlepszych chórów męskich na świecie.

Prezentuje prawdziwe mistrzostwo wokalne, a występująca z nim grupa taneczna niezmiennie utrzymuje się na wyżynach sztuki choreograficznej. Tu solistom towarzyszą narodowe instrumenty – domry, bałałajki, bajany, które genialnie współbrzmią z drewnianymi i miedzianymi instrumentami dętymi.

Obecnie chórem kieruje J. B. Uchow oraz chórmistrze: I. I. Tupikow oraz S. A. Sokołow. W repertuarze chóru znajduje się ponad 2 tysiące utworów: od piosenek żołnierskich przez pieśni narodowe, pieśni ludowe, przez muzykę sakralną po utwory kompozytorów rosyjskich i światowych, a także arcydzieła światowej muzyki popularnej.

W repertuarze zespołu znajduje się ponad 2 tysiące utworów. Są to pieśni rodzimych kompozytorów, narodowe pieśni i tańce, tańce żołnierskie, klasyczne utwory kompozytorów rosyjskich i zagranicznych, oraz arcydzieła światowej muzyki pop.

We wtorek (4 października) o godz. 19:00 Chór Alexandrowa wystąpi w Hali Globus w Lublinie. Ceny biletów: 150 zł, 120 zł, 100 zł i 80 zł.  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna