Koncerty

Chóry pokolędują w Chatce Żaka

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 stycznia 2010, 10:35

Na koncert zatytułowany "Kolędy świata” zaprasza na niedzielę (10.01) Akademickie Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka”.

Wezmą w nim udział chóry działające w ramach programu "Śpiewająca Polska”. Zaśpiewają Chór I Liceum Ogólnokształcącego im. St. Staszica w Lublinie, Chór Ergo Cantemus! II Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Zamoyskiego, Chór Kantylena III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie, Chór Copernicus IX LO im. Mikołaja Kopernika w Lublinie.

Usłyszymy również Chór Amabile Zespołu Szkół nr 1 im. W. Grabskiego w Lublinie, Chór Akademos Prywatnego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. I.J. Paderewskiego w Lublinie , Chór Canto Gimnazjum Nr 2 im. Lotników Polskich przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świdniku i Chór Akademicki UMCS im. J. Czerwińskiej w Lublinie.

"Śpiewająca Polska” to ogólnopolski program rozwoju chórów szkolnych, ogłoszony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 22 marca 2006 roku. Program skierowany jest do dzieci i młodzieży szkolnej – by przez śpiew doświadczać bogactwa muzyki i otwierać się na świat kultury.

Program wspiera rozwój chórów szkolnych przez dofinansowywanie godzin lekcyjnych oraz opiekę metodyczną nad dyrygentami tych chórów. Pieczę nad częścią merytoryczną programu w regionie lubelskim sprawuje Instytut Muzyki Wydziału Artystycznego UMCS.

Zgodnie z tytułem, w niedzielnym koncercie zabrzmią kolędy z różnych regionów świata. Akompaniament: Barbara Śpiewak. Start o godz. 17. Adres: ul. Radziszewskiego 16.

Wstęp wolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna