Koncerty

Cugowski i Lipko pokolędują

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 grudnia 2009, 11:29

Sensacyjnie zapowiada się środowy (9.12) Koncert Świąteczny w Auli Kongresowej Collegium Maius Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Z pozoru program koncertu nie wygląda oszałamiająco. Wymienieni są m.in. Chór UM z "Bóg się rodzi” i innymi kolędami, ZPiT UM z mazurem z okresu Księstwa Warszawskiego, polonezem i tańcami lubelskimi oraz studenci kierunku Jazz i Muzyka Estradowa UMCS z kolędami.

Jest też pozycja "Występ gwiazd wieczoru”. Okazuje się, że tymi gwiazdami będą Krzysztof Cugowski i Romuald Lipko, którzy wykonają najbardziej znane polskie kolędy w nowych aranżacjach.

Na co dzień panowie nie koncertują w duecie, a z Budką Suflera nie występują z kolędami nawet raz do roku. Natomiast kilka lat temu grupa nagrała bożonarodzeniowy album. Będzie go można kupić podczas środowego koncertu.

Płyty będą pełnić rolę cegiełek. Pieniądze uzyskane z ich sprzedaży zostaną przekazane na potrzeby Przedszkola Specjalnego nr 11 przy ul. Młodej Polski 30.

Na ten sam cel będą też licytowane ozdoby choinkowe wykonane przez dzieci z tej placówki.

Koncert odbędzie się pod honorowym patronatem prof. dr hab. Jacka Rolińskiego, prorektora ds. kształcenia Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, oraz prof. dr hab. Stanisława Skowrona, prorektora ds. studenckich Politechniki Lubelskiej.

Organizatorami są Samorząd Studentów Uniwersytetu Medycznego w Lublinie i Samorząd Studentów Politechniki Lubelskiej.

Początek o godzinie 19. Adres: ul. Jaczewskiego 4.

Wstęp wolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna