Koncerty

Czarna Inez: Taneczny wieczór z Kwiatkowskim

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 lutego 2010, 14:57

Na tańce przy nietypowej muzyce zaprasza na sobotę (13.02) nowa lubelska Kawiarnia Artystyczna "Czarna Inez” ze Starego Miasta.

Niecodzienny i niedzisiejszy będzie repertuar i niezwyczajne jak na imprezę taneczną będzie jego wykonanie, a pisząc konkretnie – aranżacja, w jakiej zostanie zaprezentowany.

Zabrzmią m.in. piosenki "To ostatnia niedziela” Jerzego Petersburskiego i Zenona Friedwalda, "Goniąc kormorany” Jerzego Woy-Wojciechowskiego i Andrzeja Tylczyńskiego, "Wakacje z blondynką” Juliusza Loranca i Jonasza Kofty, "Gdzie się podziały tamte prywatki” Ryszarda Poznakowskiego i Marka Gaszyńskiego, "Niebo z moich stron” Seweryna Krajewskiego i Krzysztofa Dzikowskiego, "Pod Papugami” Mateusza Święcickiego oraz Bogusława Choińskiego i Jana Gałkowskiego i "Serduszko puka w rytmie cha-cha” Romualda Żylińskiego i Janusza Odrowąża.

Wszystkie utwory zostaną wykonane bez sekcji rytmicznej. Melodie i rytmy wydobędzie ze swojego instrumentu pianista Dariusz Kwiatkowski. Niektóre numery także zaśpiewa.

Wykonawca "Tanecznego wieczoru z pianistą” to młody 23-letni, artysta, ale już ze sporym dorobkiem. Debiutował pod koniec lat 90. w Teatrze Otwartym, prowadzonym przez Daniela Saulskiego, a następnie przez Jerzego Turowicza.
Akompaniował w koncercie "Gorąca zima” i w musicalu "Kto tak pięknie gra”.

W wieku 14 lat stworzył wraz z Tomkiem Słotą (obecnie Tallib) duet Półton. Chłopcy wykonywali piosenki poprockowe autorstwa Jerzego Słoty i Anny Ignaszewskiej. Będąc w trzeciej klasie gimnazjum pracował jako akompaniator przy spektaklu "Calineczka” wystawianym przez aktorów Teatru Muzycznego w Lublinie.

W tym okresie rozpoczął również działalność kompozytorską. Od 2003 do 2006 występował z własnymi kompozycjami w duecie z Wiktorią Trynkiewicz (obecnie jedna z wykonawczyń w polskiej wersji "High School Musical”).

Kwiatkowski jest autorem muzyki do ponad 70 piosenek, w większości do wierszy znanych poetów, takich jak Edward Stachura, Konstanty Ildefons Gałczyński, Jonasz Kofta, Adam Asnyk, Kazimierz Przerwa Tetmajer, Leopold Staff, ale także do utworów zaprzyjaźnionych poetów – Sławomira Oleksiejuka i Mariusza Jagiełło.

W latach 2006–2007 był związany z rockowym zespołem Six Point Six, w którym grał na instrumentach klawiszowych i pisał piosenki. Z grupą tą zwyciężył w 2006 roku w konkursie Lubelska Scena Rockowa.

W 2008 roku założył formację Kształty Słów, której skład uzupełniają Paulina Grzechuła (skrzypce), Marta Suproniuk (klarnet), Łukasz Szałaj (bas), Maciek Ziemba (perkusja) i Joanna Ewa Zawłocka (śpiew).

Zespół Kształty Słów ma za sobą już wiele koncertów. Wystąpił m.in. w Muzeum Literackim im. Józefa Czechowicza podczas Nocy Kultury, w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej na imprezie z okazji 60-lecia działalności placówki i w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego na uroczystości wręczenia Nagrody im. Anny Platto.

Kwiatkowski występuje też w duecie z Joanną Ewą Zawłocką. W poprzednią sobotę dali koncert w kawiarni Czarna Inez, wykonując standardy polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej.

W tę sobotę pianista będzie radził sobie w tym samym miejscu sam. I nie wątpimy, że sobie poradzi i rozrusza tanecznie publiczność.

Początek o godz. 19. Adres: Lublin, ul. Rybna 9/2.

Wstęp wolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna