Koncerty

Czarny Tulipan: Koncert zespołu Double Decker

  Edytuj ten wpis
Autor: (oa)

W sobotę, 9 października w klubie przy ul. Grodzkiej 1 odbędzie się koncert jazz rockowy. Czteroosobowa kapela rozpocznie swój występ o 20.

Lubelska kapela powstała w 2007 roku. - Zaczęło się od duetu gitarowego, który stworzyłem wspólnie z Jakubem Kotynią – mówi Michał Lewartowicz. - Początkowo było to akustyczne granie standardów jazzowych, które stopniowo przekształcało się w szukanie własnego brzmienia. W końcu zdecydowaliśmy się na wzmocnienie kapeli o sekcje rytmiczną. Double Decker w kwartecie to zupełnie inne granie niż na początku. Zespół ewoluował z akustycznego i spokojnego, do grania pełnego energii i mocnego uderzenia. Nasz repertuar to głównie własne kompozycje, które zostały już zaprezentowane m. in. na festiwalu VI Europejskie integracje muzyczne oraz Jazda 2010.

Muzycy mają duże doświadczenie. Michał Lewartowicz ukończył szkołę muzyczną II stopnia. Utalentowany gitarzysta znany jest m.in. z projektu muzycznego Ocieplenie Globalne. Zainteresowania Lewartowicz to muzyka jazzowa, funk i soul. Jakub Kotynia również skończył szkołę muzyczną II stopnia w klasie gitarowej. Kotynia współpracował ze składami JazzDuo and Friends, Sonido Madera, 2 Horn'y Quintet. Sekcja rytmiczna Double Decker to Michał Wąsik (bas) oraz Kamil Banach (perkusja). Michał Wąsik jest uczniem szkoły muzycznej im. Szeligowskiego. Wąsik współpracuje z zespołami: Klucze oraz Alchemia. Banach współpracuje z Teatrem Muzycznym.

Bilety w cenie 15 złotych do nabycia w klubie Czarny Tulipan.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna