Koncerty

Czas Wątłych Kołodziejów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 grudnia 2009, 20:00

Środowy (9.12) wieczór w Domu Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej będzie stał pod znakiem piosenki turystycznej.

Stanie się tak za sprawą popularnego w latach 70. zespołu Wątli Kołodzieje, który po wieloletniej przerwie w działalności reaktywował się niedawno, wydał nowy album i daje koncerty.

Tak jak przed laty trzon grupy stanowią autor piosenek, gitarzysta i wokalista Józef Kołodziejczyk, autor piosenek, organista i wokalista Jerzy Szyszkowski oraz gitarzysta Dariusz Głębowicz.

Towarzyszą im wiolonczelistka i fagocistka Anna Skawińska, gitarzysta Michał Bator, akordeonista, gitarzysta, klarnecista i perkusista Zenon Kania, harmonijkarz i perkusjonista Maciej Szyszkowski, perkusjonista Andrzej Cwalina oraz basista i wokalista Janusz Leszek Asyngier.

Formacja wykonuje głównie swoje stare przeboje. W tym piosenki "Na Roztocze”, za którą dostała główną nagrodę na Ogólnopolskim Studenckim Przeglądzie Piosenki Turystycznej "Yapa” w Łodzi w 1976 roku, i "Jej twarz (Madonna)”, która w 2002 roku znalazła się w złotej dwudziestce piosenek turystycznych ostatniego trzydziestolecia.

Koncert, zatytułowany "Czas powrotów”, poprowadzą Alicja Lejcyk-Kamińska i Andrzej Zdunek. Początek o godz. 18. Adres: ul. Wallenroda 4A.

Wstęp wolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna