Koncerty

Czeski bard Jaromir Nohawica zaśpiewa w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 listopada 2010, 13:56
Autor: Kmo

W sobotę (27 listopada) o godz. 19.00 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (ul. Akademicka 15) odbędzie się koncert Jaromira Nohawicy.

Nohavica to kultowa postać literackiego nurtu piosenki. Artysta świetnie mówi i prowadzi swoje koncerty po polsku. Kiedy jeszcze pracował w bibliotece w czeskim Cieszynie pisał teksty dla innych wykonawców. Jedna z tych jego wcześniejszych piosenek "Miłości, pachniesz deszczem” stała się wielkim przebojem.

Dopiero od 1982 roku wykonuje utwory własne, ale także innych piosenkarzy – m.in. Okudżawy, Wysockiego, Cohena. Zagrał w filmie Petra Zelenki "Rok diabła”.
Jest autorem ponad 400 piosenek. Gra na gitarze i akordeonie (heligonce) lub występuje z zespołem.

Piosenki Nohavicy mają bardzo różny charakter. Są wśród nich zarówno te poetyckie, pełne zadumy ballady jak też wesołe, wręcz rubaszne.
Opowiadają o życiu i śmierci, o miłości, cierpieniu, rozterkach i obawach współczesnego człowieka, o pięknie otaczającego nas świata, drobnych radościach i wielkich pasjach. Jego koncerty są świetne, śpiewa utwory, które skłaniają do refleksji i które bawią, takie jakie po wyjściu z koncertu będziemy nucić sami.

Bilety w cenie 55zł i 65 zł do nabycia w kasie agencji koncertowej N'n'N w Filharmonii Lubelskiej tel. 661 855 690 i 665 285 099.  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna