Koncerty

Czy Londyn wystąpi w Londynie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 sierpnia 2008, 11:41

Gwiazdami wrześniowej imprezy w stolicy Wielkiej Brytanii będą Bracia i Bajm. Szansę na występ ma też młoda lubelska kapela.

7 września nad Tamizą odbędzie się PKO BP London Live - Polish Music Festival. Na wielką imprezę złoży się seria ośmiu godzinnych koncertów polskich gwiazd w Wembley Arena oraz występy kilku mniej znanych zespołów na Square of Fame przed halą.

W tych prestiżowych miejscach jeszcze nigdy nie występowali artyści z Polski. Nie było też w Londynie muzycznego festiwalu z tak mocną i liczną obsadą polskich muzyków.

W słynnym obiekcie, w którym występowali wcześniej m.in. The Rolling Stones, The Beatles, Led Zeppelin, The Eagles, Elton John, Prince, Madonna i Kylie Minogue, zaprezentują się Lady Pank, Kayah, Doda, Monika Brodka, Wilki, Natalia Kukulska oraz Bajm i Bracia.

Na małej scenie ustawionej na Skwerze Sławy, wzorowanym na hollywoodzkiej Alei Gwiazd, być może zagra lubelskie trio Londyn. Zostało ono zakwalifikowane do półfinałowej dwudziestki, z której zostanie wyłoniona prawdopodobnie pięciozespołowa obsada tej części PKO BP London Live - Polish Music Festival.

Stanie się to w wyniku głosowania internautów na stronie www.onet.eu. Lista laureatów zostanie ogłoszona 15 sierpnia.

Wielka londyńska impreza, współorganizowana przez PKO BP i STX Jamboree, rozpocznie się o godz. 12 czasu brytyjskiego i potrwa do 22. Organizatorzy spodziewają się, że w ciągu całego dnia festiwal odwiedzi kilkanaście tysięcy widzów.

Wstęp będzie bezpłatny, ale nie wolny. Na stronie internetowej www.pkobplondonlive.pl trzeba sobie zarezerwować wejściówkę.

Imprezę będzie można obserwować także będąc w Polsce. Relacje pokaże TVP2.

Jacek Szymczyk
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna