Koncerty

Dziki, Dziewczyna i Fazi w Czarnym Tulipanie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 grudnia 2009, 18:03

Na koncert zespołu Wild Bass & Girl zaprasza na sobotę (12.12) lubelska restauracja artystyczna Czarny Tulipan.

Nazwa Wild Bass & Girl może sugerować, że to duet. I w składzie dwuosobowym – gitarzysta basowy i śpiewaczka – rzeczywiście zaczynali na początku tego roku. Po kilku miesiącach dołączył do nich perkusista.

Na basie w triu gra Wojciech "Dziki” Nawracała. To od jego pseudonimu artystycznego pochodzi pierwszy człon nazwy grupy. Dziki ma za sobą 27-letnią działalność muzyczną. Udzielał się w wielu składach o różnym profilu muzycznym (blues, rock, jazz, funk). Grał w formacjach Stefunky Quintet, Inside, Crossroads i Bajm.

Wokalistką tria jest Asia Bronkiewicz. To absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS w klasie wokalnej. Przed wstąpieniem do Wild Bass & Girl występowała w kilku zespołach jazzowych złożonych ze studentów Wydziału Artystycznego. Oczywiście ona dała triu drugi człon nazwy.

Na perkusji gra w Wild Bass & Girl Tomasz "Fazi” Gąsior. Na lubelskiej scenie muzycznej funkcjonuje od 15 lat. Grał w wielu tutejszych składach bluesowo-jazzowych.

Nawracała, Bronkiewicz i Gąsior wykonują swoje kompozycje w klimacie jazzowym, bluesowym i fusion oraz standardy jazzowe i bluesowe we własnych aranżacjach.

Początek koncertu o godz. 20. Adres: ul. Grodzka 1.

Bilety po 12 zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna