Koncerty

Electric Nights Festival 2011: Brodka i Riverside w Chatce Żaka

  Edytuj ten wpis
Autor: (pab)

Monika Brodka<br />
 (Materiały promocyjne)
Monika Brodka
(Materiały promocyjne)

Brodka, Riverside i Legendary Pink Dots to gwiazdy Electric Nights Festival, który w piątek i sobotę odbędzie się w lubelskiej Chatce Żaka.

Electric Nights - program, bilety. Udostępnij na FB
\

Muzycznie to bardzo różne rejony. I trochę trudno odgadnąć jak publiczność odbierze w sobotę bezpośrednią bliskość popowej Brodki i industrialnych Legendary Pink Dots. Bo grupa fanów słuchających obu tych wykonawców zbyt duża raczej nie jest. A może jednak?

Jedno jest pewne, już przy tej edycji Electric Nights Festival wychodzi poza ciasne lubelskie podwórko. To już jest impreza, o której mówi się w polskim światku muzycznej alternatywy. Przewiduję, że w następnych edycjach będzie jeszcze głośniej o fajnym jesiennym lubelskim festiwalu, na który warto przyjechać choćby ze Szczecina.

W piątek, jako ostatni wystąpi polska gwiazda rocka progresywnego Riverside. Całą imprezę rozpocznie zaś lubelski zespół, który dość nieoczekiwanie w ostatnich dniach stał się bardzo popularny. Eris Is My Homegirl wykonuje muzykę określaną jako deathcore. Nie jest to bynajmniej muzyka radiowa, a tym bardziej telewizyjna. A mimo to lubelska kapela dostała się do finału programu "Must Be The Music. Tylko Muzyka” właśnie dzięki głosom telewizyjnej publiczności. Jak brzmią na żywo, będzie można się przekonać na Electric Nights Festival, na który zresztą zespół dostał się również dzięki głosowaniu internautów.

W ostatniej chwili z line-up festiwal wypadł zespół Bye Bye Bicycle, którego wokalista się rozchorował. W jego miejsce pojawił się za to warszawski Sorry Boys. I nikt nie powinien być rozczarowany. Posłuchajcie sami, jacy są fajni.Koncerty w piątek i sobotę zaczynają się o godz. 18. Karnet na dwa dni kosztuje 70/80 zł, a bilet na jeden dzień 40 zł.

Electric Nights Festival 2011 - aktualny program

Piątek, 21 października

Koncerty (Sala widowiskowa):
18:00 ERIS IS MY HOMEGIRL
19:00 FONOVEL
20:30 HATIFNATS
22:00 SORRY BOYS
23:30 RIVERSIDE

AFTERPARTY – IM2
(KLUB SCENA OPIUM ul. Langiewicza 10)

Sobota, 22 października

Koncerty (Sala widowiskowa):
18:00 WIRES UNDER TENSION
19:00 MUSEUM
20:30 NOBLESSE OBLIGE
22:00 THE LEGENDARY PINK DOTS
23:30 BRODKA

AFTERPARTY - JUNKIE PUNKS
(KLUB SCENA OPIUM ul. Langiewicza 10)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna