Koncerty

Electric Nights Warm-up w sobotę w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 marca 2012, 12:20

W sobotę w Scenie Opium (ul. Langiewicza 10) kolejne koncerty w ramach Electric Nights Warm-up. Tym razem zagra Hotel Kosmos supportowany przez grupę Infradźwięki. After party rozkręci Kuba Wandachowicz z Cool Kids of Death.

Toruńska grupa Hotel Kosmos od początku podąża własną ścieżką muzycznych poszukiwań, mieszając wpływy mainstreamowe z eksperymentami. Ich muzykę trudno zdefiniować, bo artyści chętnie improwizują i mieszają różne gatunki m.in. post-punk z neo-folkiem i transowymi gitarowymi brzmieniami. W ich kompozycjach widać psychodeliczne wpływy nawiązujące do amerykańskiej kontrkultury lat 60. i klimat zimnej fali lat 80. Do tego nacisk na nieoczywistą, nieco groteskową i poetycką warstwę liryczną, co przypomina m.in. legendarne Variete, Świetliki, Siekierę, Armię.

Hotel Kosmos grał na najważniejszych polskich festiwalach (m.in. OFF Festival, Węgorzewo, Rafineria, Rockowe Ogródki) i imprezach artystycznych (m.in. Noc Poetów w Warszawie, Seryjni Poeci w CK Zamek w Poznaniu czy Buum Poetycki Od Nowa w Toruniu).

Ich debiutancka płyta "Wszystkie stare kobiety miasta” z 2008 r. zdobyła nagrodę Płyty Roku 2008 w plebiscycie Radia Gra oraz nominację do Nagrody Polskich Melomanów w kategorii Album Roku - Nowa Fala/Synth Pop/Cold Wale. Singiel zatytułowany "Vera Magma” zwyciężył w tym samym plebiscycie na Piosenkę Roku. W tym roku zespół zakończył pracę nad nową płytą. Do jej nagrania muzycy wykorzystali m.in. materiał dźwiękowy zbierany i nagrywany od początku istnienia zespołu.

Support zagra grupa Infradźwięki. To transformacją grup Fugas Chrustas, Pro-Choice i Kimberly. Muzycy określają swoją twórczość jako underrock z elementami schlafrocka. Cenią Ściankę, Kristen, Pogodno, Homosapiens, Something Like Elvis.

After party rozkręci Kuba Wandachowicz, polski basista, członek zespołu Cool Kids of Death, autor tekstów, kompozytor. Gra też w zespołach NOT, Tryp oraz solo. Pisał teksty m.in. dla Tomka Makowieckiego i Justyny Steczkowskiej. Jest również felietonistą i eseistą, publikuje m.in. w Czasie Kultury i Purpose.

Początek o godz. 20. Wstęp – 10 zł.

MAMY DLA WAS WEJŚCIÓWKĘ NA JUTRZEJSZĄ IMPREZĘ

Wystarczy zadzwonić dzisiaj o godz. 13–13.10 pod nr 81 46 26 800.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna