Koncerty

Festiwal KODY 2016. CocoRosie wystąpią w Lublinie

Dodano: 14 marca 2016, 13:39

CocoRosie (fot. materiały prasowe)
CocoRosie (fot. materiały prasowe)

Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża” zaprasza na VIII edycję Festiwalu Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY, która odbędzie się w dniach 11-14 maja 2016. Jednym z uczestników festiwalu będzie w tym roku zespół CocoRosie - poinformowali dziś organizatorzy.

KODY to spotkanie wybitnych muzyków: kompozytorów muzyki współczesnej, przedstawicieli muzyki alternatywnej, a także twórców tradycyjnych i rekonstruujących archaiczne tradycje muzyczne. Większość proponowanych koncertów to wydarzenia premierowe, przygotowane specjalnie na potrzeby imprezy. Jak co roku, podczas tegorocznej edycji Festiwalu, nie zabraknie także tradycyjnych potańcówek.

–  Już dziś mamy przyjemność ogłosić, że jednym z artystów tegorocznego festiwalu będzie amerykański zespół CocoRosie. Duet został stworzony przez siostry Biancę i Sierrę Casady w Paryżu, a teraz siostry tworzą i mieszkają w Nowym Jorku. Bianca i Sierra szukają inspiracji w wielu gatunkach muzycznych, takich jak hip-hop, reggae, czy folk i opera, ale ich utwory są także komentarzem do sytuacji społecznej i politycznej – zapowiadają organizatorzy.

CocoRosie ma na swoim koncie już sześć albumów, które intrygowały i zachwycały słuchaczy: Tales of A Grass Widow, Grey Oceans, The Adventures of Ghosthorse and Stillborn, Noah's Ark i La Maison de Mon Rêve. Ostatni, zatytułowany Heartache City został wydany w październiku 2015 roku i jest muzycznym powrotem do korzeni.

WIDEO

Czytaj więcej o: muzyka Festiwal Kody
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

CGK - aplikacja mobilna